Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Tanıtım Cede Tüm Kuşlar İçin Kullanıma Hazır Mama

Fotoğraf veya videoyla tanıtım.

Taha

Moderator
Cede Tüm Kuşlar İçin Kullanıma Hazır Mama

1678621325328.png

Arkadaşlar bugün size cedenin bu mamasının incelemesini yapacağım. Ben vaktim olunca evde mama yapmayı daha çok seviyorum. Hem içinde ne olduğu belli hemde zevk alıyorum yaparken. Ancak kimi zaman iş güç derken özellikle hafta içi mama yapamadığım zamanlar oluyor. Bunun için pratik bir kurtarıcı aradım ve o niyetle aldım.

1678621366568.png

Öncelikle mamada çok güzel bir koku var. Bebe bisküvisi ya da yulaflı bisküviler gibi kokuyor. Kuşlarda özellikle yiyeceklerde güzel kokudan etkilendiği için bu artı bir özellik oldu. Sonra diğer mamaların aksine içinde hiç Nijer tohumu yok. Yavrulu, kuluçkadaki kuşlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Görüntü ve kıvam itibariyle güzel. Kuşlar seviyor. Bir mama ne kadar iyi olursa olsun kuşlar yemedikten sonra bir işe yaramaz. Bu ürünü benimkiler çok sevdi. İlk elime ulaştığında ürünü sade olarak verdim. Yiyip yemediklerine bakmak için. Sade olarak mamayı bitirdiler. Sebzeli yaptığımda da yiyorlar. Benim için başarılı bir mama oldu. Cede zaten özellikle mama konusunda kendinisi kanıtlamış bir marka.
Gelelim ben nasıl kullanıyorum. Haftada iki kere veriyorum. Öncelikle mama nemli bir mama. Direkt olarak verebilirsiniz. Vakit sıkıntısı yaşarsam mamaya bir çay kaşığı sağlık tohumu, bir çay kaşığı perilla ekleyip veriyorum. Onun dışında havuç ve pancar gibi sebze ürünleri ilave ediyorum. Yine sağlık tohumu, perilla ve çok az yulafta ekliyorum. Haftada bir kezde entrobac serpiyorum üzerine. Birazda kuş toprağı ekliyorum. Afiyetle yiyorlar.
Sonuç olarak cede mamayı herkese önerebilirim. Ancak kuşunuz hangi mamayı iştahla yiyorsa sizin için en iyi mama o olmalı. Yemedikten sonra para vermeye gerek yok.
Firmanın açıklamalarına göre mamanın içeriği şu şekilde;

Cede Mama İçindekiler

Unlu mamüller, bütün yumurtalar, yumurta türevleri, sıvı ve katı yağlar, bitkisel protein özleri, tohumlar, minareller.

Analitik Bileşenler

14%​
Doğal Protein
12,50%​
doğal yağ
3%​
Lif
4,20%​
Kül
10%​
Nem
0,90%​
Kalsiyum
0,40%​
Fosfor
0,50%​
Sodyum
0,10%Magnezyum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Doukan

Moderator
Tüm forumdaşlara selamlar;
Cede mamanın kuru olanı havuç ve çeşitli sebzelerle nemlendirmek mi ?
Yoksa cede mamanın nemli olanı alıp çeşitli takvilerle vermekmi ?
Versela laga da olabilir
Powermax ve beatifulfood mama kullandım tek düzelikten ayrılmak istiyorum çeşit vs bakımından

Ronay

Site Kurucusu
Tüm forumdaşlara selamlar;
Cede mamanın kuru olanı havuç ve çeşitli sebzelerle nemlendirmek mi ?
Yoksa cede mamanın nemli olanı alıp çeşitli takvilerle vermekmi ?
Versela laga da olabilir
Powermax ve beatifulfood mama kullandım tek düzelikten ayrılmak istiyorum çeşit vs bakımından
Hocam merhabalar, cede kuru alıp nemlendirmen daha sağlıklı olur. İçine havuç, kereviz kökü, brokoli ve maş fasulye, buğday çimlendirerek çeşitlendirebilirsen tadından yenmez. Versele laga çok tuttuğum bir mama değil Avrupa daki görüştüğüm bir çok üretici de Cede ve benzer içerikli ürünler kullanıyorlar.

Doukan

Moderator
Çimlendirme hiç eksik olmaz bende haftada 1 kesin var çimlendirmelik arpa Buğday maş fasulyesi vs zengin içerikli vermeye çalışıyorum
Teşekkür ederim 🙏

Süleyman E.

Moderator
Güzel bir konu olmuş bende düzenli olarak 2 yıldır powermax mama kullanıyorum kuşlar baya alıştı severek yiyorlar. İleri de cedeyi düşünebiliriz 😁 tabi günümüz şartlarında her şey zorlaştı

Doukan

Moderator
Güzel bir konu olmuş bende düzenli olarak 2 yıldır powermax mama kullanıyorum kuşlar baya alıştı severek yiyorlar. İleri de cedeyi düşünebiliriz 😁 tabi günümüz şartlarında her şey zorlaştı
Teşekkür ederim Süleyman hocam,hobi amaçlı çok fazla ticari amaç gütmeyen evde yaptığım bir hobi tabi ileride kümes açma yer tutma projem var zamanla olacak inşallah,amacım bütçeme göre oluşturabildiğim en iyi şartı sağlayabilmek kuşların keyifli halini karşılarına geçip oturup izlemek 🤗