Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

İpucu Dişi Muhabbet Kuşunda Yumurtlama Öncesi Belirtiler Neler

Kısa hayati bilgiler içerir.

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,707
Çözümler
105

Dişi Muhabbet Kuşunda Yumurtlama Öncesi Belirtiler Neler

Dişi muhabbet kuşlarının çiftleştiklerini gördükten sonra ne zaman yumurtlayacaklarını merak ederiz. Aklımıza muhabbet kuşum yumurtlayacak mı? Dişi kuşumda yumurta mı var vb düşünceler gelir. Dişi muhabbet kuşunda yumurtlamasının yakın olduğu zamanda çeşitli belirtiler görülmektedir. Dişi muhabbet kuşu yumurtlama belirtileri çoğunluğu görülmüş ise dişi kuşunuz yumurtlayacak demektir. Peki nedir bu dişi muhabbet kuşunda bulunan yumurtlama belirtileri neler :
yumurtlayacak muhabbet kuşu belirtisi.jpg

Dişi muhabbet kuşunda yumurtlama belirtiler
  • Dışkılık bölgesinde şişkinlik, etrafındaki tüylerin bu genişleme nedeniyle seyrek görünmesi.
  • Kanatların normal duruşundan biraz daha aşağıda tutulması.
  • Hırçınlık, stres.
  • Kemirme eğiliminde artış
  • Aşırı kalsiyuma, iyot ve minerale duyulan ihtiyaç nedeniyle bu kaynaklara (mürekkep balığı kemiği, Enerji blok, mineral blok, kabuk da içeren yumurta maması vb.) Yönelim.
  • Yuvalığa karsı İlgi artışı, zamanının çoğunu yuvada geçirme ve Seyrek olarak, özellikle çiftleşmek ve dışkılamak için Yuva dışına Çıkış.
  • Yuva kapısını ve Yuva tabanını kemirme.
  • Yuva içindeki beğenmediği materyali dışarı atmak, yerlerini değiştirme değil: "YALNIZCA" ibaresinin nedeni, cere renginde olası değişiklikler, çiftleşme ve kur davranışları, yakınlaşmalar, erkeğin yem sunması, Erişkin duruma Gelme vb. gibi değişiklik ve göstergelerin bu kapsamda ele alınmamasındandır. Her biri için ayrı bilgilenilerek. Ayrı gözlemlenmelidir.
Bu gibi belirtiler muhabbet kuşu dişilerinde görülen yumurtlama belirtileridir. Bunların bir çoğunu muhabbet kuşunuzda görüyor iseniz yakında dişi muhabbet kuşunuz yumurtlayacak demektir.

Yumurtlayacak Muhabbet Kuşu Fotoları

yumurtlayacak dişi muhabbet kuşu fotoğrafı

hamile-muhabbet-kuşu- fotoğrafları
 
Son düzenleme: