Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

En İyi Muhabbet Kuşu Yemi Tavsiyeleri

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,684
Çözümler
103
En İyi Muhabbet Kuşu Yemi Tavsiyesi

Ailemizi üyesi olmayı başaran muhabbet kuşlarımızın sağlıklı olması ve mutlu olmaları çok önemlidir. Bunun için beslenmeleri çok önemlidir. Bu yüzden muhabbet kuşumuza en iyi yemi seçmemiz çok önemlidir. Muhabbet kuşu hangi yemi sever ? En kaliteli muhabbet kuşu yemi nedir ? Bir çok soru akıllara gelir. Unutmayalım ki doğasında çok çeşit taze tohumla beslenirler. Kafes ortamında bu besin değerlerini sağlayacak tohum karışımı olan yemi seçmemiz gerekir. En iyi muhabbet kuşu yemi kullanmak muhabbet kuşlarını daha mutlu etme, ömürlerini uzatmaya ve daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri için önemlidir.

En İyi Muhabbet Kuşu Yemi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Sağlıklı muhabbet kuşları için taze ve iyi yem alıp vermek önemlidir. Özellikle yemdeki tohum karışım oranına dikkat etmek gerekir. Muhabbet kuşu en iyi yem çeşitlerinin içinde sarı darı, beyaz darı, kırmızı darı, aspur, yulaf, japon darısı vb yer alır. Bazı yem çeşitlerinde bunlardan biri ya da birkaçı vardır. Bunun haricinde yemdeki tohumların taze olması çok önemlidir. Tozu az ve tohumlarının diri olmalıdır. Tohum çeşitliliği ne kadar fazla ise o kadar iyi olacaktır. Bir diğer yandan eğer birden fazla kuş besliyorsanız, bazı yem çeşitlerinin 5-10 ya da 25 kiloluk paketler de satışa sunulabilmektedir.

En İyi ve Kaliteli Muhabbet Kuşu Yem Önerileri​

En iyi muhabbet kuşu yemi seçmek için en iyi yem firmalarını seçmek ve onların yem çeşitliliği fazla olan yemlerini tercih etmek doğru olanıdır. En iyi yemi seçerken tohum içeriğinde sarı darı ve aspur tohumları olmalı ve oranlarının yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca şunu unutmayalım en iyi yem tozsuz, yem çeşitliliği fazla olmasının yanı sıra kuşunuzun da sevebileceği çeşitlilikte yem olmalıdır. En kaliteli kuş yemi markası ve en iyi kuş yemi çeşitlerine yer verdiğimiz muhabbet kuşu yem önerisi listesini derledik sizler için, size uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Versele Laga Prestige Euro Champ Jo Mannes Japon Darılı Muhabbet Yem​

En iyi muhabbet kuşu yem listemin başında gelen versele laga mannes yemidir. Dünyaca ünlü efsane Alman üretici Jo Mannes'in uzun yıllardır kullandığı yüksek kaliteli hammadeler ve usta işi karışımı ile ünlü bir karışımdır. %50 Sade Kanarya Yemi Aspur,%20 Japon Darısı,%20 Ak Darı(Beyaz Darı), %5 Sarı Darı, %5 Sarı Panicium .

versele laga mannes yemi.jpeg

Versele Laga Muhabbet Kuşu Yemi​

En iyi muhabbet kuşu tavsiye listemizde versele laga başlayalım istedim. Versele Laga, ev hayvanlarını beslenme konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir. Menşei Belçika olan bir yem firmasıdır. Bir çok kişinin severek kullandığı bu yem İçerisinde renkli tohum ve tahıllardan oluşan Versele Laga Muhabbet Kuşu Yemi’nin içeriğinde sarı, kırmızı darı, kanarya tohumu, soyulmuş ay çekirdeği, soyulmuş yulaf, yalancı safran tohumu, buğday ve çok daha fazla besin ürünü vardır. Fermuarlı ve kolay kapanan paketlerde satıldığı için saklaması kolaydır ve uzun süre bayatlamadan kullanılabilir. Fermuarlı ve kolay kapanan paketlerde satılır. Bu sayede kolayca ve uzun süre bayatlamadan saklanır.

versele-laga-muhabbet-kusu-yemi.jpeg

Hobi Üretici Yemi​

En iyi yem listemde Hobi üretici yemine de yer vermek istedim. Hobi muhabbet kuşu özel üretici yemi (self budgerigar mix) ile kuşlarınız da maksimum üretime merhaba deyin. En seçkin tohumları tek tek bir araya getirmekle uğraşmadan en doğru harman ile muhabbet kuşlarınızın ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz premium muhabbet kuşu yemidir. Altı eleme sayesinden %99 tozdan arındırılmıştır. İçerik: % 40 oranında aspur, %20 oranında beyaz darı, sarı darı, kızıl darı, siyah darı,kenevir,nijer ve bol perilla ile Avrupanın en iyi muhabbet kuşu üretici yemi. Fiyatı 1kg olarak 30-35 tl civarındadır.

hobi yem.jpeg

Tropifit Kuş Yemi​

En iyi muhabbet kuşu yemi listemizde Trofit kuş yeminede yer vermek istedim. Muhabbet kuşlarının doğal ortamda ihtiyaç duydukları vitamin ve mineraller içeren sevdikleri tohumlardan hazırlanmış bir karışımdır. Ekolojik olarak temiz bölgelerden tedarik edilmiş tohumlardan oluşan sağlıklı karışım , gelişime yardımcı olur. En kaliteli kuş yemi olarak sıklıkla tavsiye edilen isimlerden Tropifit Kuş Yemi sarı ve kırmızı darı, İtalyan darısı, extrude mısır ve buğday, işlenmiş yulaf, kenevir tohumu, ardıç tohumu ve siyah ay çekirdeği ile zenginleştirilmiş formülüyle hem vitamin hem mineral açısından zengindir. Fiyat olarak 700 gr yaklaşık 45 tl civarında satılmaktadır.

Tropifit Kuş Yemi Besin Değeri

Su en çok : 11,56
Ham Protein en az : 12,1
Ham yağ en az-en çok : 3,0 – 7,5
Ham selüloz en çok : 8,92
Ham kül en çok : 3,05
HCL de çözünmeyen kül en çok : 0,80
NaCl / en çok : 0,12
Metabolik Enerjien az Kcal/kg : 3300

trofit yem.jpeg

Gold Wings Premium Muhabbet Kuşu Yemi

Muhabbet kuşu yem tavsiyesi listesinde en çok tercih edilen ürünler arasında Gold Wings Premium Muhabbet Yemi de yer alır. Yurt dışında çeşitli yarışmalara katılmış olan bu ödüllü yem Türkiye dışında 8’i Avrupa’da olmak üzere 17 farklı ülkede kullanılmaktadır. İçeriğinde sarı, beyaz, kızıl ve siyah darı, aspur olarak da adlandırılan kanarya tohumu, aspir ve renkli drajeler bulunur.

gold wings yem.jpegGardenmix Platin Seri Muhabbet Kuşu Yemi​

En iyi muhabbet kuşu listemizde Gardenmixde aldık. Muhabbet kuşları için tam beslenme sağlayan bir diğer yem Garden Mix, muhabbet kuşları için özel geliştirilmiş bir içeriğe sahiptir. Sağlıklı ve besleyici içeriğinde ak darı, sarı darı, kırmızı darı, kanarya yemi, kalsiyum, hayvansal ve bitkisel yağlar, dikalsiyum fosfat, balık yağı, sodyum klorid, yumurta ile karıştırılmış vitaminler yer alır. Fiyat olarak 500 gr 28 tl civarında. Muhabbet kuşunun büyülüğüne göre tespit edilen miktar günde 1-2 kez kuşun yemliğine koyulmalı ve yanında her zaman taze su bulunmalıdır. Gluten içermeyen muhabbet kuşu yeminin yağ oranı düşük, karbonhidrat oranı ise yüksektir. Kuşların tek tip beslenmeden sıkılmasını önleyecek bir beslenme çeşitliliği sunar. Muhabbet kuşlarının yanı sıra ispinoz, paraket ve papağan gibi kuş türlerinin de kullanımına uygundur.

gardenmix yem.jpeg


Vitakraft Menü Muhabbet Kuşu Yemi​

En iyi muhabbet kuşu yemi tavsiye listelerinin değişmeyen isimlerinden Vitakraft Menü Muhabbet Kuşu Yemi özel içeriği ve besleyici yönüyle ön plana çıkar. Kuşların hassas sindirim sistemlerine uygun, sindirilebilirliği ve besin değeri yüksek kabuklu kuş yemleridir. Özel içeriğiyle daha canlı ve parlak tüylere sahip olmaya yardımcı olur. Protein bakımından zengin içeriklidir. Kas ve kemik yapısını güçlendirir. Ayrıca içinde muhabbet kuşlarının bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı vital peletler vardır. muhabbet kuşu yemi içerisinde yonca, buğday, yulaf ve kanola gibi bitki kökenli besinler; mısır, yulaf ve arpa gibi hububatlar; bezelye, havuç ve soya gibi sebzeler bulunur.

vitakraft yem.jpeg


Nature Plan Meyveli ve Ballı Muhabbet Kuşu Yemi​

Muhabbet kuşu için en iyi yem önerisi listelerinin en çok tercih edilen isimlerinden Nature Plan Meyveli ve Ballı Muhabbet Kuşu Yemini eklemek istedim. Nature Plan Meyveli ve Ballı Muhabbet Kuşu Yemi’nin içerdiği besinler arasında beyaz, sarı, kırmızı ve siyah darı, kanarya yemi, keten tohumu, Nijer tohumu, yulaf tohumu, kenevir tohumu ve yabani tohumlar, deniz yosunu, istiridye kabuğu, bitkisel yağ, meyve aromaları ve bal tozu sayılabilir. Fiyatı yaklaşık 500 gr için 55 tl civarıdır.

Nature plan yem.jpeg


Quik Muhabbet Kuşu Yemi

En iyi muhabbet kuşu yem listesinde Quik yer vermek istedim. Quik yem muhabbet kuşlarının hem doğal olarak beslenmelerini sağlamak, hem de büyümenin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için üretilir. İçeriğinde beyaz ve sarı darı, kanarya yemi, nijer tohumu, soyulmuş yulaf, yalancı safran ve vitamin karışımları bulunur. 1 kiloluk fermuarlı paket uzun süreli olarak kullanılabilmesini sağlıyor. Fiyatı yaklaşık 1 kg 50-55 tl civarıdır.

Quik yem.jpeg
 
Son düzenleme: