Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Duyuru Forum Kuralları

Yönetimden Duyuru!
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,684
Çözümler
103
Muhabbetkuslari.org Forum Kuralları

GENEL KURALLAR

G-1 Aşağıdaki kuralların tamamına ya da bir kısmına uymayan üyelikler, muhabbetkuslari.org yönetimi tarafından yaptırıma tabi tutulabilirler.

G-2 Forum kurallarına uymayan kişileri uyarmayınız, tartışmaya girmeyiniz.Gerekli uyarılar yönetim tarafından yapılacaktır.

G-3 Sitemiz evcil kuş sitesidir. İmzada, avatarda ve kullanıcı adında dinleri, dilleri, ırkları, mezhepleri, partileri, siyasi düşünceleri, futbol takımlarını, taraftar gruplarını aşağılayıcı ibareler veya karşı düşünceye cevap hakkı doğuran; suçlayıcı simgeler ve yazılar bulundurulamaz.

G-5 Yönetim; üyelerin foruma karşı yaptığı kural hatalarında daha tavizkâr olurken, üyelerin üyelere karşı yaptığı kural hatalarında daha kuralcı bir tavır izler.

G-6 Değiştirilen kurallar bu forumdan takip edilmelidir, kullanıcılar bu foruma yazarken bu kuralları kabul etmiş sayılır.

G-7 Kullanıcıların kural ihlallerinden dolayı daha önce aldığı uyarılar 6 ay boyunca kayıtlı tutulur. Bu sayfadaki kural ihlallerinin ağırlığına ve daha önce alınan uyarılara göre kural ihlallerine yönetim tarafından öngörülen uyarı, ceza, üyelik silme veya üyelik engelleme yaptırımları uygulanır.

G-8 Üyeliği silinen üyelerin yeniden üye olması veya (kendi talepleri doğrultusunda veya yönetimce) engellenen üyelerin üyeliğinin açılması için 3 ay geçmesi gereklidir. Yönetim dilerse bu süreyi uzatabilir, kişilere üyelik vermeyebilir veya kişilerin üyeliklerinin engellerini kaldırmayabilir.

G-9 Forumda her kullanıcı kendi yazdığından sorumludur, Muhabbetkuslari.org içerikten sorumlu tutulamaz.

İlgili Kanun: İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUN
Kanun No: 5651 Madde 4 Fıkra 2' Alıntı:
İçerik sağlayıcı, bağlantı sağladığı başkasına ait içerikten sorumlu değildir. Ancak, sunuş biçiminden, bağlantı sağladığı içeriği benimsediği ve kullanıcının söz konusu içeriğe ulaşmasını amaçladığı açıkça belli ise genel hükümlere göre sorumludur.

G-10 5651 No'lu kanun gereği kayıtların en az 6 ay tutulması gerektiğinden, 6 aydan önce mesajı olan üyeler talepleri üzerine silinmez, sadece engellenirler. Son mesajlarının üzerinden 6 ay geçince silinirler.

G-11 Forumda hiç bir reklam yayınlanamaz.

Üyeliklerle İlgili Kurallar

Ü-1
Avatarlar kişilere özel simgelerdir. Avatar karışıklığı olmaması için; daha önce bir kullanıcının kullandığı avatarın aynısını kullanan bir kullanıcı, eğer önceden kullanan kişi durumdan rahatsız olursa değiştirmek zorundadır.

Ü-2 Rütbeler gibi hiçbir üyelik statüsü ücret karşılığında verilmez.

Ü-3 Bir hesabı sadece bir üye kullanabilir ve her bireyin bir hesap alma hakkı vardır.

Ü-4 Forum içerikleri başka mecralarda İZİNSİZ PAYLAŞILAMAZ.
Resmî Gazete'nin 7981 no.lu sayısında yayımlanarak, 13 Aralık 1951 tarihinde yürürlüğe girdi. Kanun, bilgisayar programları dahil bilim, edebiyat, müzik, güzel sanatlar ve sinema eserlerinden doğan hakları tanımlar ve güvence altına alır.

Forum İçerik Kuralları

İ-1
Forumlarda kişisel tartışma yaratan, hakaret eden, Türkçe imla ve dilbilgisi kurallarına uymayan üyelerin mesajları silinir veya düzenlenir.

İ-2 Konular doğru forumlara açılmalıdır.

İ-3 Forum başlıkları konuyu açıklayıcı nitelikte olmalıdır. Yardım, Acil, Bakın, Merhaba gibi konu başlıkları kullanılmamalıdır.

İ-4 Bir kişiden bilgi almaya yönelik konu açılmamalıdır. Forumda herkes soruları cevaplayabilir.

İ-5 Uygulanabilen düzeydeki tüm kurallar özel mesajlar için de geçerlidir.

İ-6 Bir üyenin kendisine, bir başka kişiye, bir kurum veya kuruluşa maddi yardım alma talebiyle veya ücretsiz canlı veya malzeme talebiyle valilikten veya kaymakamlıktan aldığı izini koymaksızın konu açması yasaktır. (bkz: 2860 nolu Yardım toplama Kanunu)

Üyeler, üye olduklarından itibaren kuralları kabul etmiş durumdadır.
 
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...