Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Geveze Papağan Lori Özellikleri Ve Bakımı

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,675
Çözümler
103
Geveze Papağan Lori Özellikleri, Konuşur mu? Bakımı ve Beslenmesi Nasıl olur?

Lori papağanı kişiliği genel olarak diğer papağanlardan farklı olabilmektedir. Bu utangaç bir tür değil. Gökkuşağı lorisi şen şakrak ve coşkulu, en sevdiği insan etraftayken onu oyuna teşvik etmesi görülen bir durumdur. Oyuncu olan bu papağan insanlar tarafından sevilerek beslenirler. Genel olarak Lori papağanı hakkında konuşur mu? özellikleri neler, bakım ve beslenmesi nasıl olur sorusu çok sorulur. Lorikeets olarak da adlandırılan Lories, papağanlar arasında öne çıkan bir gruptur. En renkli papağan türleri arasında yer alırlar ve çiçek çiçeklerinden polen ve nektarı uzaklaştırmalarını sağlayan benzersiz bir fırça benzeri dilleri vardır. Diyetinin ana parçası nektar olduğu için, lorilerin yüksek enerjili kuşlar olması şaşırtıcı değil.

Lori (Geveze) Papağanı Özellikleri​

Lori Papağanı


  • Çok zeki canlılardır.
  • İnsanlara karşı sevecendirler.
  • Diğer kuş türlerine agresif davranırlar.
  • Alanlarına karşı çok korumacıdırlar.
  • Son derece oyuncudurlar.RENKBOYUTÖMÜRSESLERETKİLEŞİM
Kırmızı, sarıküçük30 yıla kadar yaşayabilirlerGeveze , Vokal iletişimciSosyal

Lori Papağanı Konuşur mu? Kaç Kelime Konuşabilir ?​

Lori papağanı oldukça konuşkandır; hatta geveze lori denen bir tür bile var. Lori konuşmayı öğrenebilir, ancak kendilerini yakınlardaki komşuların dikkatini çekebilecek tiz bir sesle ifade etme eğilimindedirler. Lori papağanı kaç kelime konuşur sorusunun cevabı kesin olarak verilemezse de Loriler genel olarak 20-25 sayıda kelime konuşabilirler.

Yerli Bölge / Doğal Habitat​

Lories papağanları, Avustralasya'ya özgüdür.

Lori (Geveze) Papağanı Bakım ve Beslenme​

Lori papağanı çoğunlukla sıvı bir diyet tüketir. Bu, uzun mesafelere uçmayı sevdikleri, esas olarak sıvı kakaya sahip oldukları anlamına gelir. Lori, geniş bir kafesin yanı sıra bol miktarda kafes dışı oyun süresine ihtiyaç duyan yüksek enerjili kuşlardır. Lori papağanı bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta mama ve su kaplarının temizliğidir. Bakteri oluşumuna yatkın besinler ile beslendiği için 2 saatte bir temizlenmesi tavsiye edilir.

Lori papağanı çok özel bir meyve ve nektar bazlı diyeti vardır. Biraz tohum kırarlar, ancak çok fazla olmamalıdır çünkü tohum, esas olarak çiçekler, nektar, polen ve böceklerden oluşan vahşi beslenmeleri için doğal değildir. Onları, genellikle yerel evcil hayvan dükkanınızda bulunan un kurtlarıyla besleyebilirsiniz. Her ikisi de hızla bozulan, çoğunlukla ticari lori papağanı verilen nektar ve meyveden oluşan bu özel diyet nedeniyle, dikkatsiz bir sahibi olan bir lori'nin yetersiz beslenmeden veya daha kötüsünden hastalanması kolaydır. Kırmızı lori, uygun şekilde bakılırsa 30 yıldan fazla yaşayabilir.