Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Hangi Papağan Türleri Konuşur

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,684
Çözümler
103
Hangi Papağan Türleri Konuşur

Konuşan papağanların çok büyük bir çekiciliği var. Alışmış olsanız bile, bir kuşun insan cümleleri konuştuğunu duymak asla eskimez! Bazı papağan türleri bu konuda diğerlerinden daha iyi konuşur. Yine de. Hangi papağanlar konuşur? Tüm papağanlar konuşur mu? En iyi konuşan papağan türleri neler? Sadece konuşma yeteneği için bir papağan satın almak iyi bir fikir olmasa da, hangi türün seçileceğine karar vermede bir faktör olabilir.

Hangi papağanlar konuşur?​

En iyi konuşan papağan türleri neler​

 • Afrika gri papağanları ( Psittacus sp. ): Her iki Afrika gri papağanı türü de inanılmaz derecede yetenekli konuşmacı olma potansiyeline sahiptir. Telaffuzları net ve kelime hazineleri harika. Bazı şarkıları da deneyin!
 • Muhabbet Kuşları ( Melopsittacus undulatus ): Bir muhabbet kuşunu konuşturmak gerçekten zor olsa da, erkeklerin inanılmaz bir potansiyeli vardır. Sesleri biraz robotik geliyor ama yine de anlaşılması yeterince kolay ve bazıları çok sayıda kelime ve deyim öğrenebilir. Örnek için son paragrafa bakın.
 • Boynuzlu papağanlar ( Psittacula sp. ): Psittacula cinsine ait halka boyunlu, bıyıklı ve erik başlı papağanlar, konuşma yetenekleriyle takdir edilmektedir. Sesleri tiz ama net ve sizinle ve diğer boğmacalarla gevezelik etmeyi seviyorlar.
 • Amazon papağanları ( Amazona sp. ): En iyi konuşanlar arasında yer alan Amazon papağanları, son derece net sesleriyle bilinir. Diğer birçok tür gibi sadece kendi 'papağan sesleriyle' konuşmak yerine, genellikle ses perdesini ve tonu mükemmel şekilde taklit edebilirler.

  Havlayan köpekler, ağlayan bebekler ve çalan telefonlar hakkında kafası karışan komşular hakkında, taklit becerilerini sergileyen bir Amazon papağanı olduğu ortaya çıkan birçok hikaye var!
 • Quaker papağanları ( Myiopsitta monachus ): Tamam, kulağa biraz gıcırtılı oyuncaklar gibi geliyor ama biz yine de quaker papağanlarını iyi konuşanlar kategorisine yerleştirirdik. Çeşitli ifadeler öğrenebilirler ve onları pratik etmekten hoşlanırlar.
 • Eklektus papağanları ( Eclectus roratus ): Net sesleri var ve sahiplerini taklit etmekten zevk alıyor gibi görünüyorlar.
 • Moluccan kakaduları ( Cacatua moluccensis ): Moluccans (ve diğer bazı kakadular) gerçekten etkileyici kelime hazineleri oluşturabilir ve kelimeleri ve deyimleri kolayca alabilir.

  Tek sorun şu ki, kakadunuz çok konuşkansa, telaffuzları genellikle pek net olmadığı için anlayan tek kişi siz olabilirsiniz. Örnek için son paragrafa bakın.
 • Amerika papağanı ( Ara sp. ): Sesleri oldukça gıcırtılı olsa da, Amerika papağanı etkileyici bir kelime dağarcığı oluşturabilir. Mavi-sarı Amerika papağanlarının en iyi konuşanlar olduğu söylenir, ancak çoğu kişiye bağlıdır.
 • Kakarikis ( Cyanoramphus sp. ): Bu küçük Yeni Zelanda muhabbet kuşları, konu konuşan papağan türleri olduğunda kesinlikle çoğu insanın aklına gelecek ilk şey değil ama işte buradalar! Bu kadar küçük bir tür için konuşma yetenekleri aslında oldukça etkileyici.
 • (Gökkuşağı) lorikeets ( Loriini ): Renkli lorikeet ve özellikle gökkuşağı alt türleri, hiç de kötü bir konuşmacı değildir. Lorikeet sesleri biraz Psittacula papağanlarının seslerini andırır ve özellikle sesleri taklit etmede iyidirler.