Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl...

Hint bülbülü konuşur mu

Taha

Moderator
Katılım
24 Şub 2023
Mesajlar
657
Çözümler
16
Hint bülbülü konuşur mu

1679156322673.png


Hint bülbülleri evde bakılan ispinoz türüdür. Sevecen bir Hint bülbülü besliyorsunuz veya besleyeceksiniz eğitim versem konuşur mu diye düşünüyorsanız Hint bülbülleri konuşamaz. Kuşlarda konuşma özelliği papağan ailesindeki kuşlarda olmakla birlikte her papağan türü bile konuşamaz. Eğer konuşturmak için bir kuş almayı düşünüyorsanız Hint bülbülü sizin için iyi bir tercih olmayacaktır. Aynı şekilde isimleri her nekadar bülbül olsada bülbül ailesinden değil ispinoz ailesinden bir kuş türüdür. Ötmekten ziyade tek düze sesler çıkarırlar.Bu sebepelerden dolayı hint bülbülü konuşur mu konusunda umudumuz olmamalıdır.

Aşağıdaki videoda çıkardıkları sesleri görebilirsiniz. Evde fazla gürültü yapmayacak bir kuş türü arıyorsanız Hint bülbülü sizin için uygun olacaktır.