Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

İspinozlar için Oyuncaklar

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,684
Çözümler
103
İspinozlar için Oyuncaklar
Hint bülbülü, java serçesi, golden (gökkuşağı) ispinozu, bengal ispinozu vb ispinozlar oyuncaklarla oynar mı? ispinozlar için oyuncalar neler olabilir ve hangi oyuncaklar alınabilir. vb soruların cevaplarını inceleyeceğiz.
ispinoz oyuncakları neler.jpg

Tabii neden olmasın.. Bu küçük ötücü kuşlar bile oynamayı sever. Kimin zaman zaman eğlenceli bir oyalanmaya ihtiyacı yoktur. Ancak çiğneme oyuncakları, büyük oyuncaklar, akıllı oyuncaklar ve satın alabileceğiniz hemen hemen her şey bir ispinoz için gerçekten işe yaramaz. Yaratıcı olmalısın ve onların ölçeğine daha uygun şeyler bulmalısın. Bir kafeste yalnızca bir ispinoz varsa aynalar iyidir, ancak bir erkek/dişi çifti tutarsanız, erkek muhtemelen bu "diğer erkeği" bir tehdit olarak görecektir ve küçük ispinozun kendi yansımasını gagalamasını izlemek kadar eğlenceli olabilir. gerçekten iyi değil. Minik canlarımızın kendilerini incitmelerini veya bir türlü gitmeyen davetsiz misafir yüzünden strese girmelerini istemeyiz.

Gerçekten en çok işe yarayan şey küçük merdivenler, salıncaklar ve çanlardır. Kuş kafesimin tavanından dikey olarak sarkan 2 küçük ahşap merdiven tutuyorum. İspinozlar papağan gibi merdivende inip çıkmazlar, onları sıcacık tünekler olarak kullanmayı tercih ederler. İspinozlarım merdivenin basamaklarından hızla geçmeye bayılır ve bu, yavruların havadan el becerisi üzerinde çalışmasına yardımcı olur. Salıncaklar çoğu kuşun sevdiği bir şeydir, bir ispinozun bundan hoşlanabileceği mantıklıdır. Bir ispinoz, salıncağı aktif olarak ileri geri itmez, ancak oyuncu bir çift salıncağa art arda girip çıkarsa, gerçekten hareket edebilir.

Çanlar, kaza sonucu tökezlediğim bir şey. Altlarında çanlar olan birkaç eski Muhabbet Kuşu çiğneme oyuncağım vardı, bu yüzden onları kuşhanede denedim. İlk başta ispinozların oturması için ilginç bir nesne yapacaklarını düşündüm, ayaklarını sarmaları için küçük bir şey. Oyuncağın üzerine oturmaktansa çiğnemeyi ve zile hafifçe vurmayı tercih edecekleri hemen anlaşıldı.

Aslında zili çalmıyorlar ama ona dokunarak, çiğneyerek ve keşfederek çok zaman harcıyorlar. Bazen ses çıkaracak kadar hareket ettirirler ve bu onları çok heyecanlandırır, böylece daha fazla ses çıkarana veya yapacak daha iyi bir şey bulana kadar onu çekmeye devam ederler.

Kendi ispinoz oyuncaklarınızı çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz ve bu oyuncaklar ne kadar kaka yapsa da, onları kendiniz yapmak gerçekten daha mantıklı.. Küçük bir ip, bir zil, belki küçük bir levrek için birkaç deri şerit ve onlar uzun süre eğlenecek ve aktif olacak.
 
Son düzenleme: