Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Kuşlarda Bemiks Nasıl Kullanılır ? Ne İşe Yarar

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,684
Çözümler
103
Muhabbet Kuşları vb Kuşlarda B Vitamini Olarak Bemiks Ampul Nasıl Kullanılır ? Ne İşe Yarar ?

BEMİKS Nedir ve Kuşlar için Kullanılır mı ?

BEMİKS, 2 ml’lik enjeksiyonluk çözeltide 25 mg tiamin (B1 vitamini), 2 mg riboflavin (B2 vitamini), 5 mg piridoksin (B6 vitamini), 50 mg niasinamid ve D-pantenol içerir. Sarı renkli berrak çözelti amber renkli cam ampullerde kullanıma sunulmuştur. Özellikle muhabbet kuşu , sultan papağanı, kanarya vb kuşlarda Bemiks ampul B vitamini eksikliğini gidermek için kullanılır.

kuşlarda bemiks kullanımı ve B vitamini


Bemiks Kuşlarda Ne İşe Yarar
Bemiks muhabbet kuşu vb kuşlarda kullanımı son zamanlarda sıklıkla duymaktayız. Özellikle serumlarla karıştırırıp kuşların sularına katılmaktadır. Özellikle kuşlarda B vitamini eksikliğini gidermek için kullanılır. Son zamanlarda duyduğumuz kuşlarda tüy dökülmeleri ve tüy çıkmaması durumunda tedavi için önerilir. İçerik olarak B vitamini türevlerinin yüksek olduğu görülmektedir. İnsan vitaminleri kullanırken veteriner hekime sormak önemlidir.

Bemiks Muhabbet Kuşu vb Kuşlarda Kullanımı
Muhabbet kuşu, papağanlar, kanarya vb kuşlarda 1 lt suya dodex ampul ve bemiks compoze karıştırılıp kullanılabilmektedir. Ama bemiks ampul normal zamanda 15 günde 1 verilebilir. 100 ml bir suluğa 3 damla eklenerek verilebilir. Kuşlarda tüy zamanında ise haftada 1-2 kez aynı oranda uygulanabilir. Veteriner Hekim Önermeden Kullanmamanızı da Tavsiye Ederim.

Kuşlarda Bemiks, Dodex ve Redox-C Karışımını Vitamin için Hazırlanışı
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.


Not: VETERİNER reçetesi olmadan kullanmayınız. Yazı reçete ve veteriner önerisinden alınıp yazılmıştır.