Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl...

Kuşlarda Terramycin Krem Kullanımı

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,807
Çözümler
134
Muhabbet Kuşu ve Kuşlarda Terramycin Krem Kullanımı

Muhabbet Kuşu, kanarya, sultan papağanı, hint bülbülü vb bir çok kuşta kanamayan yaralarda, soyulmalar da, kızarıklarda, göz kaşıntılarında, hafif dereceli şişiklikler ve hatta bazen mantar enfeksiyonlarında terramycin krem kullanılabilir. Sabah akşam olmak üzeri 4-6 gün kremi yaranın veya şişliğin olduğu yere sürmeniz yeterli olacaktır. Terramycin krem özellikle muhabbet kuşu, kanarya ve sultan papağanlarında sık kullanılır. Bu yüzden kuş severlerin her zaman yanında olması gereken bir ilaçtır. Peki terramycin krem kuşlarda nasıl kullanılır, hangi hastalıklarda terrmycin krem sürülür ve yararları neler, ne oranda, nasıl sürmeliyiz konusunu bu yazıda inceleyeceğiz.

Terramycin-krem-muhabbet kuşu- kullanımı.jpg


TERRAMYCIN Krem nedir ve Muhabbet Kuşu ve Kuşlarda ne için kullanılır?

Özel bir vazelin sıvağı içinde süspansiyon halinde tetrasiklin grubundan bir antibiyotik olan kristal oksitetrasiklin hidroklorür ve polimiksin grubundan bir polipeptit antibiyotik olan polimiksin B sülfat içerir. TERRAMYCIN yumuşak, sarı homojen merhemdir. TERRAMYCIN deri üzerine lokal (topikal) olarak kullanılan ve antibiyotikler olarak bilinen bir ilaç grubuna aittir. TERRAMYCIN lokal cilt enfeksiyonlarının (özellikle iltihaplı enfeksiyonlar) ve enfekte olmuş küçük yara ve yanıkların koruma ve lokal tedavisinde

Terramycin Krem Nereden Alınır ve Ücreti (fiyatı) Nedir ?

Kuşlar için kullanabileceğimi terramycin kremi eczanelerden alabilirsiniz. Fiyatı 2023 yılında 40 tl civarıdır. Veteriner önerisi dahilinde kullanmanız sağlıklı olanıdır.

Muhabbet Kuşu ve Kuşlarda Terramycin Krem Nasıl Kullanılır

Kuşlarda-terramycin-krem-nasıl-kullanılır.jpg

Terramycin Krem muhabbet kuşu, kanarya, sultan papağanı vb kuşlarda kullanılabilir. Özellikle kanamayan yaralarda kullanılması önerilir. Gün içinde sabah akşam olmak üzeri yaklaşık 4 ile 6 gün arası sürülebilir. Kızarıklar, bakteriyel enfeksiyonlar, yanıklar, kuş mantarları vb bir çok hastalık ve konuda kuşlarınız için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ne dozajda ve ne kadar terramycin krem kuşa sürülmeli konusunda ise yara büyüklüğüne göre yaraya yetebilecek kadar çok az şekilde sürebilirsiniz. Sürdükten sonra yavaşça dağıtınız ki kuşunu oynayıp kremi yutmasını önlemiş olursunuz.
 
Son düzenleme: