Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Soru Kuşlarımı Çıkarmalı Mıyım ?

TATLI ERİK

Aktif Üye
Muhabbet kuşlarım geçen gün birbirine kusuyor diye kafeslerinin yerini ayarladım yuvalık taktım 2 gün boyunca çıkarmadığım için kafesin içinde başımın etini yediler ikisinde çok çıkmak istiyor onları çıkarmalı mıyım?

TATLI ERİK

Aktif Üye
Üretim düşünüyorsanız çıkarmamalısınız. Ama düşünmüyorsanız çıkarabilirsiniz. Üretim sabır işidir. 👍
Ne zamandır çıkarmadığım kuşlar kafeste çok çırpınmış ben öbür odasayken annem günah eziyet ediyorsunuz diyip birden kapıyı açtı dişi fırladı erkek hemen devamında çıktı 1 turladılar sonra en sevdikleri yere kafesin yanına kitaplığın üstüne kondular orada oturuyorlar kafeste bunaldılar galiba ne yapayım hemen geri koyayımmı biraz otursunlar mı 🤔

İpek..s

Moderator
Arada salmaniz iyi olur ama davranış yanlış bence bir anda kafes kapağını açmanız doğru olmayabilir
Kuşları saldiginiz Zaman ortamda onlar için tehlikeli olan şeyleri ortadan kaldırmak gerekiyor şu an için dışarıda kalabilirler

TATLI ERİK

Aktif Üye
Arada salmaniz iyi olur ama davranış yanlış bence bir anda kafes kapağını açmanız doğru olmayabilir
Kuşları saldiginiz Zaman ortamda onlar için tehlikeli olan şeyleri ortadan kaldırmak gerekiyor şu an için dışarıda kalabilirler
Zaten hep bu odadalar perdeler hep çekik erkek kuşu almadan önce hep burada saldığımız için tehlikeli birşey yok
Bu arada dişi yuvalığı merak etti galiba yuvalığın içine bi girip çıktı bazen dişi erkeğe vuruyor bazende kusuyor sizce eş tutarlar mı

İpek..s

Moderator
Zaten hep bu odadalar perdeler hep çekik erkek kuşu almadan önce hep burada saldığımız için tehlikeli birşey yok
Bu arada dişi yuvalığı merak etti galiba yuvalığın içine bi girip çıktı bazen dişi erkeğe vuruyor bazende kusuyor sizce eş tutarlar mı
30 saniyelik bir videolarını görmem lazım açıkçası yuvalığa ilgi duymaya başladıysa salmanız doğru olmaz bu süreç içerisinde

TATLI ERİK

Aktif Üye
Yuvalığa takıli bir tünek var dişi oraya oturuyor erkek yanına gelmek istiyor fakat tünek kısa tüneği biraz uzun yapayımmı

TATLI ERİK

Aktif Üye
Bu arada kafesin düze
IMG-20240208-WA0007.jpg
IMG-20240208-WA0006.jpg
ni ve büyüklüğü iyi mi?

TATLI ERİK

Aktif Üye
Bugün fark ettim önceden erkek dişinin gagasına vurduğunda dişi erkeğe gaga atardı ya da erkek kusmak istediğinde izin vermezdi şu an bunlara izin veriyor erkek sürekli kusuyor dişide kabul ediyor sürekli erkek sabah akşam kur yapıyor 😊

TATLI ERİK

Aktif Üye
Birde bir şey sorucam kuşlar normalde salon sıcak diye salona koyardım ama şimdi kuşlar rahatsız olacağını düşünüp kendi odama koymak istiyorum orası salondan biraz soğuk çok değil kuşların üşüyüp üşümediğinide bilmiyorum biz odaya girdiğimizde üşümüyoruz kuşları koyarsam sorun olur mu

Süleyman E.

Moderator
Birde bir şey sorucam kuşlar normalde salon sıcak diye salona koyardım ama şimdi kuşlar rahatsız olacağını düşünüp kendi odama koymak istiyorum orası salondan biraz soğuk çok değil kuşların üşüyüp üşümediğinide bilmiyorum biz odaya girdiğimizde üşümüyoruz kuşları koyarsam sorun olur mu
Sorun olacağını zannetmiyorum hocam