Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl...

Kuşlarla Köpekleri Tanıştırma Yapılması Gerekenler

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
1 Yıl 4 Ay
Mesajlar
1,850
Çözümler
144
Kuşlarla Köpekleri Tanıştırma Yapılması Gerekenler

Uzun süredir üstünde çalıştığım bir konu olan köpek besleyen hobicilerin kuşları ile köpeklerini nasıl tanıştıracağı , birbirlerine nasıl alıştıracağı ve iyi anlaşmaları için neler yapılabileceği kısaca köpekler ile kuşlarınızın aynı haneye entegre etme konusunda sizin için yararlı bir yazı hazırladık. Köpeklerin ve kuşlarla geçinmeleri için eğitmek zor olsa da, sabırlı olduğunuz sürece ve her zaman ilgili her bir hayvanın güvenliği için gerekli önlemleri alabilirsiniz. Evcil kuşları , evcil köpeklerle tanıştırmanın doğru yolu hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bilgileri inceleyin. Burada açıklanan ipuçlarını takip etmek, giriş işleminin mümkün olduğunca sorunsuz ilerlemesini sağlamanıza yardımcı olacaktır.

1 Yavaş yavaş başla ;

1679310971449.png


Köpekler, kediler gibi vahşi doğada avcıdır ve doğal olarak bir kuşu takip edilmesi ve fethedilmesi gereken bir av olarak görürler. Köpeğinizin diğerlerinden daha az öne çıkan bir av sürüşü ile çekingen olmasına rağmen, bir kuş avlama içgüdüsü her zaman kesinlikle bir yerlerde olacaktır. Birbirinize alışmalarını sağlamak için köpeğinizi kuşunuzla tanıştırırken çok yavaş başlayın. Birkaç hafta boyunca birbirleriyle temas halinde olmalarını sağlayın, böylece birlikte rahat edebilecekler uzun süre boyunca acele etmeye çalışmayın. Aceleci şeyler, muhtemelen evcil hayvanlarınız için hayati tehlike yaratabilecek yanlışlıklara ve kazalara neden olabilir. Köpeğiniz heyecan yapmasının önüne geçmeyi unutmayınız.

2 Nötr bir bölge seçin.

Köpeğinize kuşunuzu tanıtmaya ilk başladığınızda, hiçbir hayvanın “kendi bölgesi” olarak kabul edemeyeceği tarafsız bir bölge seçin. Kuşlar için burası kafeslerinin normalde bulunmadığı ve tercihen çok az zaman harcadıkları bir oda olacaktır. Hayvanları tanıdık bir çevreden çıkarmak agresif davranış potansiyelini azaltmaya ve genel olarak daha kabul edilebilir hale getirmeye yardımcı olacaktır. Bu tür durumlarda yardımcı olabilir.

3 Köpeğinizin tasmalı şekilde olması ve kuşunuzun ilk başta kafeste olacak şekilde tanıştırmalı

Bir köpeği bir kuşa tanıtırken yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri, girişin gerçekleştiği odada hayvanların serbest kalmasıdır. Köpek var ve köpeğin tasma taktığından emin ol. Birinin diğerini şarj etmeye karar vermesi durumunda, herhangi bir hayvanı sınırlandırmamak felakete neden olabilir, bu yüzden her ikisinin de rahat olduğunu tespit edene kadar onları kapalı tutun.

4 Hayvanları iyi davranış için ödüllendirin.

1679310990220.png


Köpeklerin ve kuşların ortak noktalarından biri de, hem dikkatini dağıtmanın hem de yiyeceklerle rüşvet almanın oldukça kolay olmasıdır. Onlara bol miktarda lezzetli ikram sunmak, ilişkilerinin tanıtım aşamasında her birini iyi davranış için ödüllendirmenin harika bir yolu olabilir. Onlarla seanslarınıza başlamadan önce her hayvan için bol miktarda sevdiği ödül yiyeceği olduğundan emin olun.

5 Onları asla denetimsiz bırakmayın.

Kuş ve köpeği aynı odaya bir araya getirme ve birbirlerine alışmalarına yardımcı olma birkaç seansından sonra, köpeğinizin davranmaya devam ettiği ve taciz etmediği sürece bölgede serbest bırakılmalarına izin vermeye başlayabilirsiniz kuş. Bununla birlikte, kuşunuzun korunması için, köpek varken asla kafesten çıkmasına izin vermeyin ve hayvanları hiçbir zaman denetimsiz olarak aynı odada bırakmayın. En iyi eğitimli ve en güvenilir köpeklerle bile kazalar her zaman olabilir. Evcil hayvanınızın riskini azaltmanın en iyi yolu köpek etrafınızdayken kuşunuzu kafesin içinde tutmaktır.