Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Meyer Papağanı Özellikleri Ve Bakımı

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,675
Çözümler
103
Meyer Papağanı Özellikleri ve Bakımı

Bu yazıda meyer papağanı özellikleri, konuşur mu, bakım ve beslenme hakkında her şeyi anlatacağız. Meyer'in papağanı, ilginç bir papağan türüdür. İlgi odağı olmak yerine olayları uzaktan izlemeyi tercih edebilir. Bu kuş, bir tünek üzerinde sessizce oturup bir oyuncağı yok etmekten mutlu. Meyer's de sosyal olabilir ve ailedeki herkesle bağ kurma eğilimindedir.

Meyer Papağanı Nedir?​

Meyer Papağanı fotoğrafı


Meyer'in papağanı, popüler Poicephalusailesinde, daha renkli aile üyesi Senegal papağanına göre uzun süredir arka planda yer alıyor. Her iki kuş da yaklaşık 8 ila 9 inç boyutunda eşittir ve bir zamanlar çok sayıda ithal edilmiştir, ancak Meyer'ler esaret altında üreme konusunda daha titizdir, bu yüzden hala yakın kuzeninin ikinci kemanını oynuyor olabilir. Bununla birlikte, Afrika papağanlarına ve özellikle Meyer'lere odaklanan birçok yetiştirici, onlarla iyi bir başarı elde etti.
Meyer Papağanı Özellikleri​

RENKBOYUTÖMÜRSESLERETKİLEŞİM
Kahverengi , Yeşilküçük20 yıla kadarvokal iletişimciSosyal

Meyer Papağanı Konuşur mu?​

Bu tür, konuşma yetenekleriyle bilinmese de birkaç kelime öğrenebilir. Islık çalmayı, tıklama sesleri çıkarmayı öğrenebilirler ve ara sıra kulak zarı delici bir gıcırtı çıkarırlar. Neyse ki, çığlık atmaya veya ciyaklamaya eğilimli değiller, bu da onları apartman yaşamı için iyi kuşlar yapıyor. Bazı kişiler, mikrodalga bip sesi gibi ev seslerini öğreneceklerdir.


Yerli Bölge / Doğal Habitat​

Meyer'in papağanı, Afrika ormanlık alanlarının ve savanlarının yerlisidir.


Bakım ve Beslenme​

Kakadu ve Amazon papağanlarının aksine, Meyer'in papağanı şefkat talep etmeyecektir, ancak yine de çok fazla ilgiye ihtiyacı vardır. Sahibinin bu papağanla geçirecek zamanı olmalıdır, ancak genellikle ham deri, ip düğümleri ve yumuşak ahşap gibi çiğnenebilir bir şeyle eğlenmekle yetinir.

Poicephalus papağanları için temel sağlık endişesi , kuşlarda yaygın bir mantar hastalığı olan Aspergilloz'dur. Temiz barınak, dengeli beslenme ve stressiz bir ortam dahil olmak üzere iyi bakım, Aspergilloz enfeksiyonu olasılığını en aza indirmeye yardımcı olabilir. Bornavirüs (PDD), dikkat edilmesi gereken başka bir durumdur. Bornavirüs enfeksiyonunun belirtileri şunları içerir: yemeye rağmen kilo kaybı ve kötü sindirilmiş yiyecekler ve kusma.