Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl...

Muhabbet Kuşları hint bülbülü vb İspinozlarla Yaşayabilir mi ?

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
1 Yıl 4 Ay
Mesajlar
1,850
Çözümler
144
Muhabbet Kuşları hint bülbülü vb İspinozlarla Yaşayabilir mi ?

Muhabbet Kuşları hint bülbülü vb İspinozlarla Yaşayabilir mi ? Hayır asla yaşayamazlar.
Sonuç neredeyse her zaman kanlı bir katliamdır. Muhabbet kuşları kıvrık gagalı ve kıvrık gagalı asla İspinozlarla birlikte barındırılmamalıdır. Bildiğiniz gibi, geçmişte muhabbet kuşu vb gibi papağanınız olduysa, her şeyi çiğnemeyi severler. Tünekleri, oyuncakları, kafes parmaklıklarını, kıyafetlerinizi ve hatta ispinozlarınızı çiğneyecekler. Niyetleri her zaman öldürmek mi yoksa sadece ispinozla oynamak mı bilmiyorum ama ispinozlar neredeyse her zaman öldürülüyor.

Kuşhaneye son zamanlarda Muhabbet kuşlarının eklendiği birçok ev ve işyerine çağrıldım. Kuşhane sahipleri ispinozların nesi olduğunu öğrenmek istiyor çünkü ispinozlar sürekli ölüyor. Sessizce duruyorum ve kuşların etkileşime girmesini ve sahiplerini de aynısını yapmaya zorlamasını izliyorum. Çoğu durumda sadece birkaç dakika beklemem gerekti.

İspinoz ölümlerinin nedeni, izledikçe çok net bir şekilde ortaya çıkıyor. Muhabbet kuşu ispinozu kapar ve ya tüy dolu bir gagasını koparır ya da minik ispinozun başını veya boynunu ezer. Tüyler yorulduğunda, kıvrık gagalı ispinoz yakalamaya çalıştıkları ancak ıskaladıkları iyi bir işarettir. Sonunda iyi bir tutuş elde edecekler ve her şeyi bitiren tek ezici ısırığı teslim edecekler.

Başını veya boynunu ezmek, ispinoz yaşamını sona erdirmenin en hızlı yoludur. Daha büyük kıvrık gagalı tarafından parçalanmış çok fazla ispinoz gördüm. Şimdi bu temizlenmesi çok kanlı bir karmaşa.

Şimdi etrafa sorarsanız, çok büyük kuş kafeslerinde kıvrık gagalı İspinozları sorunsuz bir şekilde barındıran yetiştiriciler bulabilirsiniz. Bunlar çok nadirdir. Sıradan bir kuş meraklısı için kıvrık gagalı asla İspinozlarınızın erişebileceği bir yere koymamanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bir yan not olarak, tüm ispinoz türlerinin de uyumlu olmadığını belirteceğim. Pek çok ispinoz, diğer İspinozlara karşı aynı derecede saldırgan ve şiddetlidir. Herhangi bir kuş türünü evinize ve mevcut sürünüze getirmeden önce her zaman mümkün olduğu kadar çok şey öğrenin.