Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

İpucu Muhabbet Kuşu Eş Tutma Yaşı

Kısa hayati bilgiler içerir.

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,510
Çözümler
86

Muhabbet Kuşu Eş Tutma Yaşı​

Genelde yavru iken aldığımız bizimle dostluk kuran ailemizin bir üyesi haline gelen muhabbet kuşlarımız büyüdüklerinde veya çok fazla zaman ayıramadığımızı düşündüğümüzde onların mutsuz ve yalnız kalmamaları için muhabbet kuşumuza eş almak isteriz. Bu durumda aklımıza belirli sorular belirmeye başlar. Bu sorunların en başında muhabbet kuşum eş tutacak yaşa gelip gelmediği veya dişi muhabbet kuşumun yumurtlama yaşının gelip gelmediği , hangi koşullarda kuşuma nasıl eş almalıyım vb bir çok soru aklımızı kurcalar genelde evlatlarımız gibi olduğunu düşündüğümüz için onların eş tutabilecek yaşı olup olmadığını merak ederiz.

muhabbet kuşu eş tutma yaşı.jpeg


Muhabbet kuşu kaç aylıkken eş tutar

Kuşunuza eş almaya karar verdiniz aklınıza gelecek ilk soru kuşum kaç aylıkken eş tutar. Bu soruyu geniş anlamda cevaplamak gerekli, muhabbet kuşları doğasında yuvadan ayrıldıktan sonra 60 günde eşe tutma yaşına gelir. Ama bu süreç yeterli değildir mevsimsel eş tuttukları ve yumurtladıkları için bir sonraki üreme dönemine eş tutması kalacaktır. Bu da yaklaşık 9 aylık oldukları bir süreci kapsar. Kısacası muhabbet kuşu 9 aylık olduklarında eş tutar ve çiftleşebilir. Peki bundan küçük yaşlarda eş tutabilir mi? Evet tutabilir ama gelişimini tamamlamayacaktır. Yumurta tıkanması , yumurtlamada zorlanma ölüm , yavru dövme sorunu vb.... bir çok sorun sizi beklemekte olacaktır. Unutmayalım ki her canlının bir gelişim süreci var bu süreç tamamlanması en doğrusudur. Onlar da doğanın parçası ve onlarında doğasına göre beslememiz gerekir.