Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl...

Muhabbet Kuşu için Basit Yumurta Maması Tarifi

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
1 Yıl 4 Ay
Mesajlar
1,850
Çözümler
144
Muhabbet Kuşları için Basit Yumurta Maması Tarifi

Muhabbet kuşu, papağanlar, kanarya ve ispinoz gibi bir çok kuş yumurta maması dediğimiz ekstra yiyeceklerin birleşimi ile hazırlanan karışımı severler. Kuş mamaları besleyiciliği ile tüm hobi severlerin hazırlayıp vermesi gereken bir karışımdır. Basit yumurta maması nasıl hazırlanır ? konusuna geçmeden önce önemini biraz değinelim. Sağlıklı kaslar ve kemikler için çok önemlidir. Taze sebzeler ise çok çeşitli vitaminler ve besinler içerir. Kepekli tahıllar ve tohumlar bu tarifte ek faydalar sunar ve tüm bu şeyler bir araya geldiğinde, yalnızca bir kaseyi yıkamak zorunda kalmanın artısına sahip olursunuz. Bulduğumuz bir diğer fayda da, muhabbet kuşunuzu yumurtalı mamaya alıştırdığınızda, ona hemen hemen her türlü yeni yiyeceği ekleyebilecek olmanızdır ve onlar bunu hemen kabul edeceklerdir! İyi bir diyetle beslenen bir muhabbet kuşunun sağlığı ve tüyleri ile zayıf bir muhabbet kuşu arasındaki fark inanılmaz derecede farklıdır ve yumurta maması, daha fazla çeşitlilik yedirmenin de bir yoludur. Peki muhabbet kuşu için veya diğer kuşlar için Basit yumurta maması tarifini verelim.

108daaf7-935d-4904-9fbe-bd543ff75919.jpg
947fee41-101f-4225-b828-a227eafafec5.jpg


Yumurta Maması Nasıl Yapılır ?

Yumurta Mamasına Katılacak Yiyecekler


  • Haşlanmış Yumurta
  • Havuç
  • Pirinç Unu
  • Elinizde varsa Hazır Mama
  • Sağlık Tohumu
  • Yulaf
Bir Çift Muhabbet Kuşuna Yetecek Tarif

Yumurtayı, sert ve kolayca ezilmesi için yeterince uzun süre kaynatın. Bir seferde kaç tane pişirdiğinize bağlı olarak, bu genellikle 7-10 dakika sürer. Pişirdikten sonra, biraz soğutmak için bir kase soğuk suya daldırın, ardından kabuğunu çıkarmak daha kolay olduğunda, hala biraz sıcakken soyun. Yumurtaları ezin ve bir kenara koyun. ( Bir yumurtanın 1/4 kadar yeterli) Sebzelerinizi yıkayıp kurutun ve bir havucun 1/4 kadarını rendeleme yeterlidir. Yarım çay kaşığı sağlık tohumu, yulaf, pirinç unu varsa hazır mama ekleyip karıştırınız. Karışımınız ne çok nemli, ne de çok kuru olamamasına özen gösterin buna göre yumurta maması karışımına ekleme veya çıkarma yapabilirsiniz. Varsa bu karışımı kereviz, keten tohumu, elma vs ekleyebilir çeşitlendirebilirsiniz.
 
Son düzenleme: