Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl...

Muhabbet Kuşu İncir Yer Mi?

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,807
Çözümler
134
Muhabbet kuşu İncir yer mi?

Muhabbet kuşu İncir verilebilir ve yerler. Sakıncası yoktur. Çiğ, bütün, doğranmış veya pişmiş olarak yemeleri için sunulabilir.
Sağlıklı bir beslenme sağlamak için bunları susam ve çiğ kabak çekirdeği ile karıştırabilirsiniz. Çoğu kuşun bir bütün olarak çiğ inciri atıştırmakta hiçbir sorunu yoktur. Olgun incirleri olgunlaşmamış incirlerden daha fazla yerler. Bir tabağa veya kuş yemliği tabağına bir bütün inciri veya birkaç inciri koymak istiyorsanız sorun değil!
muhabbet-kuşu-incir-yer_mi.png

Ayrıca incirleri dilimleyebilir veya küp küp doğrayabilirsiniz. Kuşlar için olduğu için meyvenin kabuğunu etinden ayırma konusunda endişelenmenize gerek yok. Sadece kesip açın ve kuşların erişebileceği bir yerde dışarıda bırakın. Bir seçenek, sarıasma besleyicisini yeniden kullanmaktır . Sarıasma besleyicilerinin çoğu, sarıasmaların portakalları sevdiği için bir portakalın yarısını yerleştirebileceğiniz bir veya daha fazla şiş içerir . Bunun yerine bu şişleri her zaman incir için kullanabilirsiniz!

Asla Çürük İnciri Kuşlara Beslemeyin​

Bu basit bir gerçek: çürük yiyecekler kuşlar için kötüdür.

Çoğu zaman "yanlış" görünen şeylerden kaçınırlar, ancak bazen küf oluşumunu veya yiyeceklerin bozulduğunu fark etmeyebilirler.

Kuşlarınıza çürük veya küflü incirler koymayın. Birkaç gün içinde yenmeyen iyi incirleri çıkarırsanız, küflenmediklerinden emin olmak için kontrol edin. Bu özellikle şekerlerin daha hızlı fermente olduğu ve küflendiği yaz sıcağında önemlidir.

Kuru İncir Kuşlar İçin Uygun mu?​

Kuru incir de iyidir!

Aslında birçok evcil hayvan mağazası ve kuş mağazası, papağan gibi evcil kuşlar için yiyecek olarak kuru incir satıyor .

Arka bahçenizdeki kuşlara kuru incir vermenin faydalarından biri de daha uzun süre taze kalmalarıdır. Tabağa koyduktan sonraki ilk günlerde küflenme olasılıkları daha azdır.

Ayrıca elinizde kuru incir varsa buzdolabınızda bir avuç taze incir saklamanıza gerek yok.

Kuru incir de tıpkı taze incir gibi iyi bir besin değerine sahiptir. Kuşların bu yeni besin kaynağını tanıması birkaç gün sürebilir, ancak bunu öğrendikten sonra kuru incirden taze incir gibi faydalanacaklar.

Yavru Kuşlar İncir Yiyebilir mi?​

Yavru kuşlar ebeveynlerinin onlara beslediği şeyleri yerler. Bazı türler yalnızca dişi tarafından beslenirken, diğerleri yalnızca erkek tarafından beslenir. Yavrularını beslemek için birlikte çalışan türler de vardır.

Halen yuvada olan yavru kuşlar tüm besinlerini ebeveynlerinden alırlar. Yetişkinler ve yavrular aynı şeyleri yerler, ancak olgun kuşlar, önce kısmen tüketip sonra kusarak yiyeceğin dokusunu değiştirebilir.

Yavru kuşlar yuvadan çıktıktan sonra normal beslenmeye hazırdırlar. Bebekler de kesinlikle yetişkin kuşlar gibi incir yiyebilirler.

Ancak terk edilmiş veya yaralı bir yavru kuş bulursanız lütfen lisanslı bir kuş ve yaban hayatı rehabilitasyon uzmanıyla iletişime geçin. Neyin güvenli olduğu ve bundan sonra ne yapmanız gerektiği konusunda bir rehabilitasyon uzmanıyla konuşana kadar yavru kuşu beslemeye çalışmayın.
 
Son düzenleme: