Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Muhabbet Kuşu Isırma Alışkanlığı Nasıl Önlenir

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,684
Çözümler
103
Muhabbet Kuşu Isırma Alışkanlığı Nasıl Önlenir

images (2).jpg


Sempatik ve hareketli kuşlardan biri olan muhabbet kuşu insanlarla iletişimi iyi olan bir papağan türüdür. Bazı durumlarda ise ısırma alışkanlıkları edinirler. Bu durum zaman içinde muhabbet kuşumuzla ilişkimize zarar verebilir. Muhabbet kuşu devamlı ısırıyor kendini sevdirmiyor cümlesini çok duymaya başlarız. Isırma bir alışkanlık haline gelirse sorun git gide büyüyebilir. Bu durumda muhabbet kuşu saldırganlıkları artar anında müdahale ve eğitimle çözebiliriz.

Muhabbet Kuşu Neden Isırır veya Neden Saldırır
Birçok nedenden ısırabilirler. En çok karşılaşan muhabbet kuşu ısırma ve saldırma nedenleri ; avuçlama vb sevmediği hareketler , kazanılmayan güven, baskınlık kurduğu kendi kafesini koruması , kıskançlık , kafesinden zorla çıkarmaya çalışma , canını yakmanız gibi nedenler muhabbet kuşunun ısırma alışkanlığı oluşturabilir.

Muhabbet Kuşu Isırması Nasıl Önlenir
Muhabbet kuşu ısırma alışkanlığını ; kuşunuzu kafesinden çıkarırken ya da herhangi bir yerden alırken kesinlikle avucunuza almayarak , kuşu evcilleştirmek için zaman ayırma ilgi gösterip bağ kurarak , kuşunuzun avucunuzdan beslenmesini sağlama , istemediklerinde ve kafes gibi hakimiyet alanlarında zorlamama , ısırdıklarında yapma sert sakince uyarma , ısırmadığında sevdiği yiyecek oyuncaklarla ödüllendirme gibi bir çok önemli etkene dikkat edebilirseniz önleyebilirsiniz. Bu tavsiyelerden birkaçını yaparak kolaylıkla muhabbet kuşu ısırma alışkanlığı önlenir.

Sinirli muhabbet kuşu nasıl sakinleştirilir
Sinirli bir muhabbet kuşu ısırma ve bağırma yapabilir. Bu durumda sakinleştirmek için saldırganlığı tetikleyecek etkeni ortadan kaldırıp , onu görmezden gelebilir veya sakin sesle konuşup sevdiği yiyecek oyuncağı sunarak kuşunuzu sakinleştirebilirsiniz. Yavru olarak sahiplendiğimiz muhabbet kuşunun konuşmasını isteriz. Kuşumuza verdiğimiz emek sonucunda ilgisini ve konuşmasını bekleriz. Gelin sizlere kuşlarınızı kesin konuşmasını sağlayacak ipuçları ve teknikleri anlatalım. Unutmayın her şeyin başı sabır. Muhabbet kuşu konuşturma ipuçları sizler için derledik.