Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl...

Muhabbet Kuşu Kafes Seçimi ve En iyi Kafes Hangisi

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,738
Çözümler
114
Muhabbet Kuşu Kafes Seçimi Nasıl Yapılır ve En İyi Kafes Hangisi
Muhabbet kuşları bizim dostlarımız, evlerimizin neşesidir. Onların yaşam alanları kafesleridir. Bu yüzden muhabbet kuşu için en iyi kafes seçimi yapmamız gerekir. Genelde sorulan sorular en iyi muhabbet kuşu kafesi hangisi, muhabbet kuşu hangi kafeste rahat eder, kafes tavsiyeleri nelerdir. Bu yazıda muhabbet kuşu kafesi alırken dikkat edilmesi gerekenler ve muhabbet kuşu kafes seçimi hakkında her şeyi anlatacağız. Sonunda da en iyi muhabbet kuşu kafesi listemizi yayınlayacağım.

Muhabbet Kuşu Kafes Seçimi Nasıl Yapılmalı
Muhabbet kuşu için yaşam alanları kafesleridir. Bu yüzden onlar için en iyi kafesi seçmeliyiz. Peki muhabbet kuşu için nasıl kafes almalıyız? kafes seçimini nasıl yapmalıyız? konusu çok önemlidir. Muhabbet kuşları zamanının çoğunu geçirdikleri yaşam alanları kafesler onların yaşamlarına uygun olmalıdır. Muhabbet kuşları kıvrık gaga yapası, tırnak yapısından dolayı yatay telli kafesleri tercih etmeliyiz. Kafes boyutları en az 45-40-40 cm olmalıdır. Muhabbet kuşu kafesi oval tipli olursa, muhabbet kuşlarımız için çok büyük sorun teşkil ediyor. Çünkü kuş nereye bakarsa baksın hep aynı kısmı göreceği için bir süre sonra kuşun yön duygusu zedelenecektir. Kare şeklinde kafes almanız. Muhabbet kuşları kemirgen canlılardır. Kafes tellerini kemirebilir boylarını sökebilir. Bunları yiyebilir ve zehirlenebilirler. O yüzden fırın boyalı kolay sökülmeyecek boyalı kafesler tercih edilmelidir. Bir çok veteriner beyaz renkli kafesleri önermemektedir. Ayrıca kafes tabanında ki ızgara olması temizlik, hijyen açısından çok önemlidir.

En İyi Muhabbet Kuşu Kafesi Hangisi ?
Unutmayalım ki muhabbet kuşu kafesi seçimi onların yaşamları için çok önemlidir. En iyi muhabbet kuşu kafesi hangisi ? sorusuna bu yazıda cevap verelim.

En İyi Muhabbet Kuşu Kafesi Listesi

1. Ferplast Piano​

En iyi muhabbet kuşu kafes listemizde, önerebileceğim çok şık bir kafes, temizliği kolaydır. Yatay telleri, kaliteli boyası ile önerilerimin başında gelir. Yaklaşılık 50 cm lik uzunluğu ile 1 veya 2 kuş için ideal sayılabilir.

en iyi muhabbet kuşu kafesi.jpg


2. Vision Hagen​

En iyi muhabbet kuşu kafesi seçimi listesinde 2 sırada bence birde olabilecek kafes visison hagen çok bilinen kafesidir. Hatta kanaryalar, küçük papağanlar ve bülbül cinslerine uyum sağlayan yenilikçi tarzda tasarlanmış bir kafestir. 50 cm genişliği olan bir kafes 1 veya 2 kuş için yeterli sayılabilir. Boya, tel yapısı mükemmel bir kafestir.

en iyi kafes seçimi hagen.jpg


3. EuroGold Pirinç​

En iyi muhabbet kuşu kafes seçiminde Euro gold yer vermek istedim. 45 cm ile biraz küçük ve tek kuşluk bir kafestir.

en iyi kafes seçimi hagen.jpg


4.Living World​

En iyi muhabbet kuşu kafesi listemizde tel yapısından dolayı çok önermesem de kaliteli bir kafes olduğu için koymak istedim. 60 cm lik 2 kuş için uygun kafestir.

en iyi kafes seçimi hagen.jpg

5.Seba Kafes​

En iyi kafes seçimi listemizde yerli kafes olan seba önerimdir. Bu kafes yaklaşık 55 cm'lik olanı 2 tane kuş için yeterli olacaktır. Kalitesi güzel ama dikey telleri biraz sorundur. Ama kullandığım önerdiğim muhabbet kuşu kafesidir.
seba kafes.jpg
 
Son düzenleme: