Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl...

Muhabbet Kuşu Karpuz Yer Mi?

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,738
Çözümler
114
Muhabbet Kuşu Karpuz Yer Mi?
Vahşi doğada muhabbet kuşları tohumları, meyveleri, bitkileri ve meyveleri yerler. Bu sevimli küçük kuşlardan birine sahipseniz, birçok farklı türde yiyecek atıştırmayı sevdiklerini fark etmiş olabilirsiniz. Muhabbet kuşu karpuz ve diğer birçok meyve türünü aşırıya kaçmadan yemelerinin tamamen güvenli olduğunu bilmelisiniz . Bu yazıda, bu kuşun beslenme ihtiyaçlarını, karpuzun ne kadar güvenli kabul edildiğini ve evcil muhabbet kuşunuzu beslemekten kaçınılması gereken yiyecekleri tartışacağız.
muhabbet kuşu karpuz yer-mi.jpg

Muhabbet Kuşu Ne Kadar Karpuz Yemeli?

Karpuz kesinlikle muhabbet kuşunuzun diyetinin besleyici bir parçası olabilse de, çok fazla iyi bir şey gibi bir şeyin olduğunu anlamak önemlidir. Tartışıldığı gibi, karpuz ve diğer ek gıdalar muhabbet kuşunuza besinsel olarak eksiksiz bir diyet sunamaz. Bu nedenle karpuz, ana yemek olarak değil, bir ikram olarak düşünülmelidir. Genel bir kural, ikramların muhabbet kuşunuzun diyetinin %10'undan fazlasını oluşturmaması gerektiğidir. Küçük porsiyonlara sadık kalın ve muhabbet kuşunuzu karpuz veya diğer ikramlarla yalnızca ana yemeğinin çoğunu veya tamamını yediğinde besleyin.

Muhabbet kuşunuzun çok fazla karpuz yediğini anlamanın bir yolu da dışkısına dikkat etmektir. Karpuzun su içeriği yüksek olduğu için kuşunuzda ishale yol açabilir. Normalden daha gevşek dışkı fark ederseniz, muhabbet kuşunuzu karpuzla beslemeyi azaltmanızın zamanı gelmiştir.

Not: Karpuz tohumları oldukça zararsız olsa da, kuşunuza karpuz kabuğu yedirirken dikkatli olmalısınız. Kabuk, pestisitlerle kaplanma eğilimindedir. Karpuzunuzu kuşunuza vermeden önce durulayarak zararlı böcek ilaçlarını azaltabilirsiniz.