Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Muhabbet Kuşu Salatalık Yer mi

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,706
Çözümler
105
Muhabbet Kuşu Salatalık Yer mi

Muhabbet kuşu salatalık yerler ve yemeyi çok sever özellikle yaz aylarında su oranı %99 bulan salatalık kuşunuzu serinletmeyi ve yeterli elektrolit ihtiyacını karşılayacaktır.
İçerisinde aşırı su oranı bulunan salatalık abartılı tüketilmesine yine de engel olmalıyız her şeyin fazlası zarardır. Salatalık içerisinde bulunan fazla su oranından dolayı kuşunuz çok salatalık yediğinde bağırsak düzenini bozabilir. Muhabbet kuşunuzda aşırı salatalık tüketimi ishale sebep olabilir. Ani ishaller her zaman tehlikeli bazen ölümcül de olabilir. Yerinde ve az miktarda salatalık her zaman yarar sağlayacaktır. Muhabbet kuşuma ne kadar salatalık vermeliyim sorusunu duyar gibiyim , yaz aylarında haftada 2 kez kadar verebilirsiniz.Bir kuş için bozuk para boyutunda bir dilim vermeniz yetecektir. Muhabbet kuşunuz verdiğiniz salatalığı afiyetle tüketecek ve mutlu olacaktır.