Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,675
Çözümler
103
Muhabbet kuşu suyuna vitamin kaç damla damlatılır

Muhabbet kuşlarının vitamin ihtiyaçları için çeşitli vitaminler kullanırız. Akıllardaki soru ise muhabbet kuşu suyuna vitamin kaç damla damlatılır? sorusudur. Muhabbet kuşlarının bir çok vitamin ihtiyacı vardır. Bunların en başında E ve B vitaminleri gelir. Bunun yanında A, C, D, K VİTAMİNLERİ de muhabbet kuşu için çok önemlidir. Peki muhabbet kuşu suyuna vitamin kaç damla damlatılır veya vitamin kaç damla verilmeli konusu biraz ayrıntılı incelemek istemekteyim. Muhabbet kuşu suyuna vitamin 100 ml bir suluk yarısına kadar doldurulup, vitamin grubuna göre değişebilse de yaklaşık 4-8 damla arası damlatılması uygundur. Tabi ki de bu vitamin markasından, türüne kadar değişebilmektedir. Bazı markaların vitaminlerini daha çok damla kullanılırken bazılarında daha az damla kullanılmalıdır. Bilinçsizce kullanılan vitaminler kuşunuzu hasta edebilir veya zararlı sonuçlar doğurabilir. Böyle bir durumla karşılaşılmak istenmiyorsa mutlaka kuş vitaminleri bir veteriner hekim danışmanlığı altında kuşların sularına eklenmelidir. Muhabbet kuşu, sultan papağanı, finch ya da papağanlar kısacası hangi tür olursa olsun kuşlarımızın sularına mililitresine göre birkaç damla ekleyerek verdiğimiz besin takviyeleri ve destekleyici vitaminlerdir. Kuş vitamini her gün kullanılmamalıdır.
muhabbet kuşu için vitaminler nasıl kullanılır


Vitamin MarkasıMuhabbet Kuşu için Vitamin Nasıl Kullanılır (Kaç damla)
Deep Multisol Vitamin20 ml içme suyuna 15 damla damlatılır.
Gold Wings Coldas VitaminKüçük boy kuş türleri için 100 ml suya 20 damla
Velsele Laga Mutavit Vitamin250 ml suya ya da 100 gr Orlux nemli ya da yumurtalı mamaya 1 ölçü kaşığı (1 gr) katıp karıştırınız.
Gervit-w Multivitamin100 ml Muhabbet Kuşu Suluğuna 0.5 ml atılarak kullanılır.
Med Tollyamin Forte100 Ml muhabbet kuşu suluğuna 1.5 ml med tollyamin forte eklenir.