Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl...

Muhabbet Kuşu Tohum Çanı Tarifi

MUHABBET KUŞU İKRAMLARI​

Aşağıdaki tohum çanı tarifi size bu doğadaki tüm ikram gıdalar için temel yöntemi vermektedir.

muhabbet kuşu tedavi tohum çubuğu

Bir muhabbet kuşu ikramı​

Muhabbet Kuşu Tohum Çanları
Evcil hayvan mağazalarında genellikle hazır tohum çanları satılır ve malzemelerin uygun olup olmadığını kontrol ettiğiniz sürece bunlar sorun olmaz. Ancak bunları yapmak da çok eğlenceli. Aşağıdaki basit tarif aynı zamanda çubuklara kaplanabilir veya yağlı kağıda konularak çubuk veya tüp şeklinde sarılabilir. Bu kılavuzun Muhabbet kuşu tohumu bölümünde verilen tavsiyeleri akılda tutarak tohum karışımını değiştirin :
  • 1 su bardağı kuş tohumu karışımı
  • 2 yumurta akı
  • Kolza yağı
  • Yağ geçirmez kağıt
  • Küçük pişmiş toprak kaplar
  • 8 inç uzunluğunda tel
tohum çanı


Yumurta aklarını köpürene kadar çırpın. Beyazları tohumla karıştırın. Kağıdı biraz yağla yağlayın ve tencerelerin içlerini hizalayın. Saksıları tohum karışımıyla doldurun ve telin her iki ucunu da tencerenin tabanındaki drenaj deliğinden geçirerek karışımın içine bir tel halkası oturacak şekilde yerleştirin. Tencereleri serin bir fırında (175-200°F) 90 dakika veya karışım sertleşene kadar pişirin (ilk saatten sonra kontrol edin). Daha sıcak olursa karışım aşırı pişer. Soğuduktan sonra tohum çanlarını yavaşça saksılardan çıkarın ve kağıdı soyun. Tellerin uçlarını çubukların içinden ve çevresinden geçirerek kafesin çatısından asın. Muhabbet kuşlarının keskin uçlarının erişemeyeceğinden emin olun.