Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl...

Soru Muhabbet Kuşu Un Kuyruğu Sallanıyor

htchaticeonem9

Aktif Üye
Katılım
1 Yıl 2 Ay
Mesajlar
204
Çözümler
5
Şimdi sallanması biraz daha hafifledi orada telefondan korktuğu için çok sallanıyor ama bu bir hastalık mı
Korku durumlarında kalp atışı ve nefes alış-verişi hızlandığı için kuyrukta ekstra sallanma olabilir. Bu gayet normal. Ancak sürekli devam eden bir kuyruk sallanması varsa mutlaka kuşunuzu gözlemlemelisiniz.

Kesin olarak bir hastalık olup olmadığını kuyruk sallanmasıyla birlikte hırıltılı nefes alma, dışkıda bozukluk, halsizlik, iştahsızlık vb. belirtilerle anlayabiliriz. Kuşta bu belirtiler de var mı?

Söylediğim gibi, kuyruk sallanması hastalık belirtisi dışında; korku, panik, heyecan vb. durumlarda tek seferde olur ve kısa süre sonra geçer. Hâlâ daha devam ediyor mu?
 

TATLI ERİK

Aktif Üye
Katılım
5 Ay
Mesajlar
247
Öyle halsizliği yok uçuyor koşuyor sabahları çok hareketli ler saat 3 5 arası şekerleme yapar hırıltılı nefes almada yok ama çok hafif sallanıyor aldığımızdan beri sizce bu ölüme yol açar mı dişimide kaybetmek istemiyorum 😔