Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Muhabbet Kuşuna Koyulabilecek İsimler

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,706
Çözümler
105
Muhabbet Kuşu İsimleri ( Erkek Muhabbet Kuşu İsimleri ve Dişi Muhabbet Kuşu İsimleri )

muhabbet kuşu isim
Muhabbet kuşu sahiplenmenin belki de en eğlenceli noktalarından biri, ona bir ad takmaktır. Kimisi sade fakat modası hiçbir zaman geçmeyen, bilindik muhabbet kuşu isimlerini tercih eder iken kimisi muhabbet kuşunun isminin oldukça orijinal olmasını ister. Kuşkusuz her hayvanda bulunduğu gibi muhabbet kuşunda da kuşun, isminin karakteristik ve özel özelliklerini yansıttığına inanılır. Fazlası muhabbet kuşu sahibi, kuşuna bir ad vermeden evvel nasıl karakterde bir kuş olmasını istediğine kararını verir ve ona göre bir isim belirler. Bunun yanında hayvanın renklerine, desen özelliklerine, cinsiyetine veyahut yaşına göre de bir ad belirlemek mümkündür. Genelde cinsiyete göre isim düşünülür. Erkek muhabbet kuşu isimleri ve dişi muhabbet kuşu isimleri neler olabileceğini kuş severler çok düşünürler. Sizler için erkek muhabbet kuşu isimleri ve dişi muhabbet kuşu isimleri konusunda yardımcı olacak ad fikirleri vereceğiz.

Bütün bunlara ek olarak muhabbet kuşunuza bir isim bulurken bilhassa ciddiye almanız zorunlu olan 3 değerli kriter vardır. Kuşunuzun rengi, cinsiyeti ve ona vermeyi planladığınız eğitim. Söz konusu cinsiyet ve renk bulunduğu vakit gerçekte hemen hemen hangi isimlerin ona uygun olup olmayacağını kestirebilirsiniz. Fakat muhabbet kuşunuza bilhassa konuşmaya dair kaliteli bir eğitim vermeyi planlıyorsanız, ad seçimi ile ilgili fazla da ihtiyatlı ve itinalı davranmanız gerekir. Bir muhabbet kuşunun kelime dağarcığındaki en kritik kelimelerden biri de kuşkusuz kendisi ismidir. muhabbet kuşunuzun adını hatasız ve pürüzsüz bir biçimde söyleyebilmesini istiyorsak, içinde B, C, S ve K gibi harflerin yer aldığı bir isim seçenek faktörüz fazla doğru olabilir; çünkü bu harfler, muhabbet kuşunuzun dil ve ağız yapısına ideal harf sesleri olarak bilinir. Muhabbet kuşları, bu 4 harfi alfabedeki başka harflere nispeten epey fazla basit telaffuz edebilmektedir..

Dişi Muhabbet Kuşu İsimleri

A


Alya, Aslı, Abiye, Afişte, Aliye, Asım, Asuman, Aygın, Aşkım, Aşkın, Aşık

B

Bibiş, Bıcır, Bici, Bıcırık, Balon, Bambo, Bembeyaz,Bıdık, Bızdık, Boncuk

C

Ciciş, Cincan,Cansın, Cazibe, Cici, Cankuş, Cicili, Cicim

Ç

Çilek, Çisil,Çiçek, Çiço

D

Dido, Dodo,Deniz, Derya, Dudu

E

Eftelya, Elma,Elif, Ece

F

Fıstık,Fındık, Fırfır,Ferfi

G

Gizi,Gazi,Gozzo Gofret, Gümüş

H

Hera, Hira, Hürrem

K

Kınalı, Kısmet

M

Mavişim, Miskin,Maşuk, Mavi, Maviş, Mızmız, Mutlu, Müjgan

Erkek Muhabbet Kuşu İsimleri

A


Apaçi, Apdi,Aksak, Alicik, Aliş, Altın, Apollo, Apti, Ares, Aristo, Arog, Arsız

B

Bambam, Bambiş,Bakır, Bal, Balon, Balım, Bayram, Behlül,Bambo, Batu Benekli, Boncuk, Bonibon, Boz, Bubi

C

Cesur, Ceviz, Cango,Cankat, Cankuş,Cimbom, Cincan, Cingöz, Cino, Cips

Ç

Çiko, Çimen, Çirkin,Çiklet, Çılgın, Çıtçıt,

D

Deniz, Dodo,Deli, Derin,

F

Fındık, Fıstık,Ferit,Fatsa

H

Hugo, Hüsmen

İ

İbiş

K

Kekik, Kınalı, Kırpık,Kamil, Kanka, Kartopu, Kısmet, Koko, Kont, Korsan

M

Maviş, Mavişim, Mavi, Mercan, Mert