Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Soru Stresten Ölür Mü?

Hülya

Yeni Üye
Katılım
1 Mar 2024
Mesajlar
1
Merhaba bu aileye yeni katıldım. Benim kuşum limon 4 yaşın daydı. Gaga taşını kullanmıyordu. O yüzden gagasını ya veterinere kestiriyorumdum yada arkadaşım kesiyordu. ekim 2023 ayında gagasını iki yanında tesbih tanesi büyüklüğünde kist çıktı. Sonra karardı ve düştü. Yine gagasını kesmeye 15 gün önce arkadaşım yiğeniyle geldi. Yigeni tuttu o kesti. yine gagası çok uzadı . 3 gün sonra durgunlaştı ötmedi. Uyukladı kabardı. Kusması ishali yoktu.4 gün sonra kustu. İki parça yem tanesi ve süt beyazı renginde sünen yapışkan balgam çıkardı. Veteriner probiyotik toz ve vitamin verdi. Kullanmadan 2 saat sonra kaybettim kuşum yabancı biri tuttu diyemi öldü.bir hafta sonra stresten böyle kusup ölür mü? fikrinizi almak istedim. Şimdiden teşk ederim.
 

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,675
Çözümler
103
Kuşu görmedim. Her şey olabilir. Yaş ilerledikçe kuşlarda kalp krizi vs olasılığı da artar belki de enfeksiyondan ölmüştür.