Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Sultan Papağanı Bağırma ve Aşırı Ötme Sebebi

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,675
Çözümler
103
Sultan Papağanı Bağırma ve Aşırı Ötme Sebebi
Evlerimizin neşesi olan sultan papağanı bazen çok fazla bağırmaya başlar ve aşırı öterler bu durum bizleri rahatsız edebilir. Sultan papağanı evde çok bağırıyor, çok fazla ötüyor sebepleri ve nedenleri ne olabilir ? Çözümleri neler sorusuna cevap bu yazıda vereceğiz.
images.jpg

Sultan Papağanım Çok Ötüyor Nedeni Nedir ?
Sultan papağanları ötmeyi seven kuşlardır. Ötmesi melodik ise mutludur veya kur yapıyordur. Eğer çağırma ötüşü diye adlandıran tıpkı bir çığlığa benziyorsa şunlara bakmalısınız; son zamanda kafeste bir değişiklik yaptınız mı ?,kuşunuzla yeterince ilgileniyormusunuz ? Son zamanlarda salma saati gibi belli zamanları değiştirdiniz mi ? kuşunuzun kafeste oyalanabileceği oyuncak vs. var mı, yem ve suyu taze ve dolu mu ? kontrol edilmelidir. Hersey normal ise kuşunuz sizi yanına çağırıyordur.

Sultan Papağanım Çok Bağırıyor, Neden Acaba?
Bunun bir çok sebebi olabilir kestirmek zordur, örnekler vermek gerekirse; Bulunduğu yeri sevmiyordur veya daha alışamamıştır, eşinden ayrılmıştır, sevdiği bir yiyeceği istiyor, Acıkmıştır susamıştı. Eş istiyordur, ilgi istiyordur, etrafında rahatsız olduğu bir şeyler vardır, kafesten çıkmak istiyordur ve bunun gibi bir çok nedeni olabilir, bunu siz kestirmelisiniz..