Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Sultan Papağanı Konuşma Belirtileri Neler

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,707
Çözümler
105
Sultan Papağanı Konuşma Belirtileri Neler

Sultan papağanları konuşma özellikleri olan kuşlardır. Erkekler dişilere göre daha iyi konuşabilirler. Dişilerin konuşma yetenekleri sınırlıdır. Peki sultan papağanı konuşma belirtileri neler olabilir. Bu konu yeni besleyenler tarafında çok merak edilir. Sultan papağanı konuşma belirtileri erkek ve dişi papağanlarda farklı şekilde görülebilir. Diğer cins papağanlara göre eğitim sürecini daha rahat, pratik, sorunsuz şekilde gerçekleştirebileceğiniz bu kuşlar kendi cinsine ve karakterine göre farklı kelimeler öğrenebilir. Papağanınızı iyi tanıyarak onun da sizi tanıması için sabırlı olmanız, yapacakları ve yapamayacakları konusunda iyice analiz ederek eğitim sürecini hassas, özenli ve sevgi dolu bir şekilde geçirmeniz gerekir. Sultan papağanları ilk önce çeşitli sesler, ritimli, melodik ötmeler sonra ise ilk kelimeleri konuşurlar. Sultan Papağanları genelde 3.aydan sonra konuşmaya başlarlar. Sadece birkaç kelime konuşabilirler. Dişi Sultan Papağanları tek sıra olan sabit bir ses çıkarır.

Sultan Papağanı Konuşma Belirtileri:
  • ilk önce sizin söylediklerinize kulak verip öterken kelimelere uygun sesler çıkarma
  • Ritmik şekilde ötmeler
  • melodik uzun sesler çıkarma
  • ıslık çalma
  • Çeşitli sesleri taklitler
  • İlk kelimeler
Sıra ile takip eden bu hareketleri sultan papağanınız da görürseniz bilin ki bunlar sultan papağanınızın konuşmaya hazırlık ve konuşma belirtileridir.

Konuşma Belirtileri Gösteren Sultan Papağanı Videosu
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.