Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl...

Sultan Papağanı Nasıl Eğitilir (Evcilleştirme)

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,807
Çözümler
134
Sultan Papağanı Nasıl Eğitilir (Evcilleştirme)

Sultan papağanı severlerin en sık sorduğu sorun vahşi, ısıran sultan papağanını nasıl evcilleştiririm veya sultan papağanı nasıl eğitilir? Sorularıdır. Evcilleştirme ve eğitim sultan papağanlarında aslında çok zor değildir. Ama sabırlı olmak gerekir. Hadi bu eğitimi adım adım sizle için anlatayım.

İşte Sultan Papağanı Eğitimi (Evcilleştirme) Eğitimi için ihtiyacınız olan şeyler:

• Eve yeni gelen veya ısıran bir sultan papağanı
• İkramlar - darı veya ayçiçeği tohumları, küçük ve orta boy kuşlar için en çok tercih edilenlerdir. Eğer kuşunuz daha büyükse ona uygun bir ödül ödülü bulmanız gerekecek

Hatırlatma: Kuşunuzun yaptığınız şeyden memnun olduğundan emin olmadığınız sürece hiçbir adıma geçmeyin. Kuşunuz yaptığınız şeyden hiç memnun görünmüyorsa,

{Birinci Bölüm
olana kadar önceki adımı tekrarlayın.

Öncelikle kuş yeniyse 2-3 gün kafeste yalnız bırakın. Kuşunuz yeni bir ortamda ve çok korkuyor. Size alışmalarına izin vermeden önce çevrelerine alışmaları için biraz zaman vermeniz gerekecek. Kafese sadece mamasını ve suyunu değiştirmek için girin.

Birinci Adım:

Kuşunuza her gün yavaşça yaklaşın ve günde en az iki kez yaklaşık 5-10 dakika kafesinin yanında oturun. Ona güvende olduğunuzu ve ona zarar verecek hiçbir şey yapmayacağınızı göstermelisiniz. Kuşunuzun yakınında olduğu ve onu korkutacak ani hareketler veya sesler içermediği sürece şarkı söyleyebilir, kitap okuyabilir, konuşabilir veya istediğiniz herhangi bir şeyi yapabilirsiniz.

İkinci Adım:

Elini kafese koy. Kuşun yakınına koymayın. Elinizi 5-10 dakika kadar ön kapıya koymanız yeterli. Bunu kuşunuza ellerin kuşunuza zarar vermeyeceğini öğretmek için yapıyorsunuz. Bu, Birinci Adımın ileri adımıdır.

Üçüncü Adım:

Bunun daha fazla hastaya ihtiyacı olacak. Amacınız kuşunuzun sizden ikramlar yemesini sağlamaktır. Bu hedefe ulaşmanın en iyi yolunun öncelikle 2. Adımda ikramları elinizin olduğu yerden tutmak ve yavaşça kuşa yaklaşmak olduğunu anladım. Ciddiyim. Elinizi çok yavaş hareket ettirmeniz gerekiyor. Kuşunuz öncelikle bunu kabul edecektir. Endişelenmeyin. Her şey normal. Kuşunuz aç olduğunda en iyi sonuçları aldığınızı öğrendim, bu yüzden bunu denemeden önce 2-3 saat kadar yemeğini çıkarın. Bunu sabah kuşunuzun bütün gece yemek yemediği ve aç olduğu saatlerde de yapabilirsiniz. Kuşunuz ikramları yediğinde, en zor adımı başardığınızı anlayacaksınız.

Dördüncü Adım:

Bir sonraki adım kuş tohumlarınızı avucunuzun içinde beslemek olacaktır. İlk başta cesaret kırıcı olacak ama pes etmeyin. Elinizden yemeye başlayıncaya kadar ikrama devam edin. İyi yapılmış bir iş için tebrikler. Kuşunuzun güvenini kazanmak, kuşunuzu sizinle dost olacak şekilde evcilleştirmenin en zor kısmıdır.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.