Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Sultan Papağanı Yavruları Gün Gün Gelişim Evreleri

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
886
Çözümler
49
Sultan Papağanı Yavruları (bebekleri) Gün Gün Gelişim Evreleri

Sultan papağanı yumurtaları çıktıktan sonra bebek sultan papağanı gün gün gelişimi merak edilir. Hobiciler yumurtadan çıkan sultan papağanı yavrusu gözleri kaç günlükken açılır? Yavru sultan papağanı ne zaman tüylenir? Yavru sultan papağanı ne zaman yeme düşer ? gibi soruların cevaplarını merak ederler. Peki sultan papağanı yumurtlama ve yavrusunun gün gün gelişim evrelerini sizlerle inceleyeceğiz.
sultan-papağanı-bebekleri-gelişimi.jpg

Daha önce bir yavru kuş gördüyseniz, tüyleri olmadan biraz tuhaf ve hatta uzaylı gibi görünebileceklerini bilirsiniz. Bu, ilk yumurtadan çıktığında sultan papağanı için geçerlidir. Ancak endişelenmeyin, kuşlar kısa sürede sevimli görünecek. Kuluçka süreci başlamadan önce, anne sultan papağanları üç ila altı yumurta bırakır. Bu yumurtalar yaklaşık 21 gün kuluçka yatar ve sultan papağanı yumurtasında yavrular çıkar. Diğer birçok kuş gibi, Sultan papağanı erkek ve dişi çiftleri açılıp kapanıyor ve yumurtadan çıkana kadar vardiyalar halinde yumurtaların üzerinde oturuyorlar. Erkek veya dişi gündüz vardiyasını alırken, diğeri gece boyunca oturur.


Yumurtadan Çıkan Sultan Papağanı Yavrusu Gün Gün Gelişimi :

Yumurtadan sultan papağanı yavruları çıktı ve anne sultan papağanı yavruları ilk 24 saatleri çok önemlidir. 24 saati atlatan yavrular beslendiğini ve anne babanın baktığının göstergesidir.

Sultan papağanı yavruları çok geçmeden ayakları üzerinde durmaya başlarlar.

Bu, yumurtadan çıktıktan yaklaşık bir hafta sonra olur, ancak sultan papağanları sabit olmaktan çok uzaktır. Neyse ki, kuşlar yaşlandıkça kendilerine daha çok güvenirler.
İlk hafta içinde bazı tüylerin geliştiğini görmeye başlayacaksınız. Bunlar basit millere benzeyen toplu iğne tüyleridir.

10 ila 14 günlük işarette, yavru sultan papağanları biraz daha büyük görünür ve orijinal boyutlarının dört ila beş katıdır.

Tırnaklar gelişmeye başlar ve civcivler daha fazla tüy çıktıkça gri bir ton oluşturmaya başlar. 1,5 haftalıkken gözler genellikle bu noktada açılır.

Üç haftada, bebek sultan papağanları kendi ayakları üzerinde dururlar. İki ayak üzerinde iyi dururlar.

Ancak yürüyüş hala biraz sallantılı ve kuşlar tek ayak üzerinde dengede duramıyor.

Gözler tamamen açık, parlak ve tüm manzaraları almaya hazır hale gelir.

Yavru Sultan papağanı ilk uçuş belirtileri yaklaşık beş haftalık işarette gelir ve kanatların yayılmış tüylerle yavaşça çırptığını göreceksiniz.

Kuşlar ayrıca etrafta dolaşırken ve kafesleri ve yuva kutularını incelerken keşfetmek için daha fazla zaman harcarlar.

Büyümenin beş ila altı haftasında, genç sultan papağanları yem kırarak gagalarını denemeye başlar. Yine de kendilerini besleyemiyorlar ve yemek için ebeveynlerine güvenmeye devam ediyorlar.

Fotoğraf ve Videolarla Sultan Papağanı Yavrusu (Bebekleri) Gün Gün Gelişim Evreleri

sultan-papağanı-yavru-gelişimi.jpg


To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 

Benzer konular

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥