Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Sultan Papağanı Yiyecekler Konusunda Sorular

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,684
Çözümler
103
Sultan Papağanı Yiyecekler Konusunda Sıkça Sorulan Sorular

Sultan Papağanı Tohumların Dışında Nelerle Besleyebilirim?

Sultan papağanınızın diyetinin temelini çeşitli tohumlar ve tahıllar oluştursa da, kuşun gelişmesine yardımcı olmak için yeterli olmaktan uzaktırlar.
İyi dengelenmiş bir diyet aynı zamanda meyveler, sebzeler, kuruyemişler ve kuru meyveleri de içerir, ancak bunlardan bazıları yalnızca ara sıra ikram edilmelidir.

Sultan papağanları her gün meyve yiyebilir mi?

Sultan papağanınız her gün meyve yiyebilir, ancak yalnızca ölçülü miktarlarda. Meyveler genel diyetlerinin %20'sini geçmemelidir. Ayrıca, evcil hayvanınızın ihtiyaç duyduğu beslenmeyi sağlamak için farklı günlerde farklı meyveler arasında geçiş yapın. Sultan papağanı belirli meyveleri haftada bir veya iki defadan fazla tüketmemelidir.

Sultan papağanı süt içebilir mi?

Sultan papağanları laktoza toleranssızdır ve sütü sindiremezler . Onları süt veya diğer çeşitli süt ürünleriyle beslemek sadece sindirim sorunlarına neden olmakla kalmaz, onları öldürebilir. Süt insanlar için sağlıklı olabilir ama kuşlar için ölümcüldür.

Sultan papağanları Peynir yiyebilir mi?

Daha önce bahsedildiği gibi, sultan papağanları laktoza toleranssızdır ve süt ürünlerini sindirmekte zorlanırlar.
Çok az miktarda peynir onlara zarar vermez ve peynir protein, vitamin, kalsiyum ve yağ açısından zengindir.
Ancak, onları ne kadar peynirle beslediğiniz konusunda dikkatli olmalısınız - çok fazlası çok zararlı olabilir.

Sultan papağanları Tarçın yiyebilir mi?

Evet, tarçın sultan papağanlarının tüketmesi için güvenlidir. Bu sağlıklı baharatın bir kısmını mamasına ekleyerek onları daha lezzetli hale getirebilirsiniz çünkü sultan papağanları onun tatlı tadını sever. Ayrıca tarçın, sindirimlerini iyileştirmeye de yardımcı olur. Onları Cassia/Çin tarçını ile beslemeyin - bu karaciğer komplikasyonlarına neden olabilir ve hatta ölümcül olabilir.