Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Sultan Papağanları Kaç Yıl Yaşar?

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,684
Çözümler
103
Sultan Papağanları Kaç Yıl Yaşar?

sultan papağanı yaşam süresi
Sultan papağanları kafes kuşları olarak en popüler papağan türüdür. Sultan papağanları yaşam süresi merak edilen bir durumdur. Peki sultan papağanı kaç yıl yaşar , sultan papağanı doğal hayatta 20 - 25 yıl ev hayatında ise daha kısa süre yaşar. Ev ortamında iyi bakılmış bir sultan papağanı 15 - 20 yıl yaşayabilir. Bu durumda bakım ve beslenme çok önemlidir. İyi bir bakım ve beslenme ömür süresini uzatır. Hijyenli bir bakım, kafes temizliği önemli ve iyi tohum karışımı ile kuşunuza en iyi şekilde bakmalısınız. Ana besinlerini darı, çekirdek, kuru incir içi, havuç, armut sapı, kiraz sapı vb. besinlerini oluşturur. Sultan papağanı yaşam süresinde bunların yanında rahat uçabileceği kafes de çok önem taşır. En az 50x50x50 boyutunda kafes olmalıdır. Kafes yatay tellerden oluşmalıdır. Bu koşullar sağlandığında uzun yaşam süresi olan kuşlarınız olacaktır. Bunun yanında sultan papağanı uzun yaşaması için uyku ve dinlenme de çok önemlidir. Yaklaşık gün içinde 8-10 saat uyumaları iyi olacaktır. Loş veya karanlık ortam iyi olacaktır.


En Uzun Yaşayan Sultan Papağanı Kaç Yıl Yaşamıştır?

Sammy adında sultan papağanı Dünya'nın en uzun yaşayan sultan papağanı seçilmiştir. Sammy adındaki sultan papağanı 31 yaşı gibi yaşam süresi ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanmıştır.

Sultan papağanı Kaç yıl yaşar ve Uzun Yaşayan Papağanlar videosu

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Son düzenleme: