Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Tüye giren muhabbet kuşu ne verilmeli ve ne yapılmalı

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,675
Çözümler
103
Tüye giren muhabbet kuşu ne verilmeli ( Hangi vitamin, hangi yiyecek ve Hangi İlaç Verilmeli) ve Ne yapılmalı

Tüye giren muhabbet kuşunun sağlığı çok önemlidir. Peki Tüye giren muhabbet kuşu ne verilmeli, ne yapılmalı, hangi vitamin, hangi ilaç verilmeli konusu çok önemlidir. Sevgili muhabbet kuşunuzun tüy değiştirdiğini görmek ve rahatsız hissetmek hoş değil ama neyse ki yapabileceğiniz bazı şeyler var. Tüye giren muhabbet kuşu ne verilmeli ve ne yapılmalı konusunu inceleyelim Daha fazla bilgi için tüy dökümü yazısını okuyunuz.

Tüye giren muhabbet kuşu ne verilmeli ve Ne yapılmalı
Tabii ki, normalde çok sımsıkı sarılmış olsa bile, temas istemiyorsa kuşunuzu rahat bırakmalısınız. Bunun dışında aşağıdakileri deneyebilirsiniz:
  • banyolar _ Pek çok muhabbet kuşu, tüy dökümü sırasında etrafa sıçratmaya bayılır. Bu, kıl tüyü kaşıntısının bir kısmını hafifletir ve tüy dökümünün sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlamaya yardımcı olur. Muhabbet kuşunuz yıkanmayı sevmiyorsa , bir sprey şişesiyle buğulamayı deneyebilirsiniz.
  • Dinlenme _ Doğru tüy gelişimi için bol uyku çok önemlidir! Muhabbet kuşunuzun yaklaşık 12 saat kesintisiz kapalı göz aldığından emin olun. Kuşun gün boyunca inzivaya çekilebileceği sessiz bir yer sağlamak da iyi bir fikirdir.
  • beslenme _ Uygun bir muhabbet kuşu diyeti her zaman önemlidir, ancak muhabbet kuşunuz tüy dökerken daha da önemlidir. Yüksek kaliteli bir pelet , çok sayıda sebze , iyi bir kalsiyum kaynağı ve her zaman tatlı suya erişim çok önemlidir.
  • konfor _ Sadece muhabbet kuşunuzun rahat olduğundan emin olmaya çalışın. Evi oda sıcaklığında tutun ve stres faktörlerinden kaçınmaya çalışın.

Muhabbet Kuşu Tüye Girince Hangi Vitamin Verilmeli

Tüye giren muhabbet kuşunda vitamin ve beslenme çok önemlidir. Peki hangi vitamin verilmeli ; A vitamini, B vitamini, C vitamini bağışıklığının güçlenmesini sağlar. Avisol B, berovit B verilebilir. Yetişkin kafes kuşlarının tüylerinin dökülmesini düzenler. Tüy dökme zamanını kısaltır.