Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Soru Tüyleri Yolunan Muhabbet Kuşum Için Ne Yapmalıyım?

ezgimlkylmz

Yeni Üye
Merhabalar. Petshoptan yavru bir muhabbet kuşu aldım. Annesi tüylerini yolmuştu ve kötü bir durumdaydı. Aldığım kişi günlük terramicin krem sürmem gerektigini tüylerinin çıkacagını söyledi. Krem sürüyorum fakat kuşum uçmaya çalıstıkca kanatları kanıyor. Bugünde sırtında küçük bir iltihap oluştuğunu fark ettim. Yardımcı olabilirmisiniz ne yapmam gerekiyor?

Ekli dosyalar

• 56d063be-b0eb-4495-9fba-4caa4bc86f66.jpeg
    56d063be-b0eb-4495-9fba-4caa4bc86f66.jpeg
    339 KB · Görüntüleme: 39
  • fc086a7e-8b44-45fb-895d-1a7332512460.jpeg
    fc086a7e-8b44-45fb-895d-1a7332512460.jpeg
    340.7 KB · Görüntüleme: 4
  • 438d6842-632f-4766-98f4-7538ca379d96.jpeg
    438d6842-632f-4766-98f4-7538ca379d96.jpeg
    165.1 KB · Görüntüleme: 4

Taha

Moderator
Merhabalar. Petshoptan yavru bir muhabbet kuşu aldım. Annesi tüylerini yolmuştu ve kötü bir durumdaydı. Aldığım kişi günlük terramicin krem sürmem gerektigini tüylerinin çıkacagını söyledi. Krem sürüyorum fakat kuşum uçmaya çalıstıkca kanatları kanıyor. Bugünde sırtında küçük bir iltihap oluştuğunu fark ettim. Yardımcı olabilirmisiniz ne yapmam gerekiyor?
Merhabalar aramıza hoşgeldiniz. Yolunmaktan ziyade tüy hastası gibi duruyor. Krem surmenize gerek yok. Haftada 1 kere probiyotik 1 kere mümkünse mutavit verin. Hem multivitamin hem yüksek miktarda biotin çinko ve b vitamini içeriyor. Eğer yolunduysa 1-2 ay tüm tüyler yenilenecektir

ezgimlkylmz

Yeni Üye
Merhabalar aramıza hoşgeldiniz. Yolunmaktan ziyade tüy hastası gibi duruyor. Krem surmenize gerek yok. Haftada 1 kere probiyotik 1 kere mümkünse mutavit verin. Hem multivitamin hem yüksek miktarda biotin çinko ve b vitamini içeriyor. Eğer yolunduysa 1-2 ay tüm tüyler yenilenecektir
Peki kanatlarındaki kanamalar ona zarar verirmi kafesten çıkartmamaya çalışıyoruz kanamaması için. Bir de yaklasik 4 5 gün oldu alalı ve tüpleri oluşmaya başladı sırtında. Kafasinda ve govdesinde cok fazla yolunma yok sadece sirt ve kanat bolgesinde var

ezgimlkylmz

Yeni Üye
Sırtında minik bir iltihap olustu onun icin ne yapmalıyız

İpek..s

Moderator
Merhaba aramıza hoşgeldiniz,
Hocam gerekeni söylemiş
Uçmaya çalışıyor demişsiniz bu yüzden tünekleri çıkartınız faydalı olabilir diğer tüneğe konmak için kanat çırpma durumu oldukça kanamalar devam eder söylenen takviyeler iylesmesinde büyük fayda sağlayacaktır geçmiş olsun
Süreci takip edelim gelişmeler den haberdar ediniz umarım toparlanmış hâlini de görürüz yakın zamanda

ezgimlkylmz

Yeni Üye
Merhaba aramıza hoşgeldiniz,
Hocam gerekeni söylemiş
Uçmaya çalışıyor demişsiniz bu yüzden tünekleri çıkartınız faydalı olabilir diğer tüneğe konmak için kanat çırpma durumu oldukça kanamalar devam eder söylenen takviyeler iylesmesinde büyük fayda sağlayacaktır geçmiş olsun
Süreci takip edelim gelişmeler den haberdar ediniz umarım toparlanmış hâlini de görürüz yakın zamanda
Vitamin için marka öneriniz varmı? Su da içiremiyoruz zorla vermeye çalışıyoruz