Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Vitaform Nedir, Ne İşe Yarar ? Kuşlarda Nasıl Kullanılır

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,675
Çözümler
103
Vitaform Nedir, Ne İşe Yarar ? Kuşlarda Nasıl Kullanılır

Vitaform Nedir ? Ne İşe Yarar ?
Vitaform Muhabbet kuşu, sultan papağanı, kanarya, ispinozlarda ve kuşlarda kullanılan Sistemik Antibakteriyel+Vitamin.
Vitaform pembe bir tozdur. Suda çözüldüğünde turuncu rengine döner ve homojen olarak çözülür. Vitaform İçeriğinde 55 mg Oksitetrasiklin HCl, 2300 I.U. Vitamin A, 400 I.U. Vitamin D3, 2.20 mg Vitamin B12, 1.40 mg Vitamin E, 2.90 mg Vitamin B2, 0.80 mg Vitamin K, 13.50 mg Niasinamid ve 4.70 mg Kalsiyum pantotenat bulunur.
vitaform.jpg


Vitaform Etken maddesi : Oksitetrasiklin HCl

Vitaform Kuşlarda Nasıl Kullanılır ?
Muhabbet kuşu, sultan papağanı, kanarya vb kuşlarda kullanılabilen hafif bir antibiyotiktir. Etki alanı geniş değildir. Ayrıca kızıştırıcı etkiside mevcuttur. Ama antibiyotikler boş yere kullanılmamalıdır. Bakteriyel enfeksiyonlarda kullanılır. Hafif seyreden ishal, soğuk algınlığında verilebilir. Neo-teramycin toza göre daha hafif bir antibiyotiktir.

Vitaform Kuşlarda Kullanımı:
2,5 lt suya 1 çay kaşığı verilerek kullanılabilir. Suluk olarak ise 1 suluğa mercimek tanesi kadar katılıp verilir. Her gün su tazelenir.
Not: VETERİNER reçetesi olmadan kullanmayınız. Yazı reçete ve veteriner önerisinden alınıp yazılmıştır.