Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Ronay

Site Kurucusu
Katılım
23 Şub 2023
Mesajlar
1,707
Çözümler
105
Yavru Muhabbet Kuşu Büyüme ve Gelişim Aşamaları
Çift muhabbet kuşlarımız yumurtladığı anda artık ailemize yeni üyeler katılmış olur. Yumurtanın ne zaman çıkacağı , Ne zaman yavru muhabbet kuşunun tüylerinin çıkacağını , ne kadar sürede yuvadan çıkıp yem kırabileceği ,muhabbet kuşu bebeklerinin gün gün gelişiminin nasıl olacağı ve bu gelişimin sağlıklı olup olmadığını bilmek isteriz. Bu yazı da yeni yumurtadan çıkmasından itibaren yavru muhabbet kuşunun 1 günden- 35 gününe kadar sağlıklı gelişimi hakkında bilgi vereceğim. Her dişi muhabbet kuşu, her kuluçkada ortalama 5-8 yumurta bırakır. 2 gün ara ile yumurtlarlar , üçüncü veya dördüncü yumurta bırakıldıktan sonra genelde kuluçkaya yatmaya başlar. Anne tarafından yumurtadan çıkmadan önce 18 gün boyunca yumurtalar ısıtılmalı ve korunmalıdır. Muhabbet kuşu yavruları yumurtadan çıkmasına 24 saat kala bebek kuşun yumurtada bile ciklemeleri duyurul! Her yavru birkaç küçük tüy dışında kör ve çıplak olarak doğar ve sıcak kalmak için anneden gelen ısıya ihtiyaç duyar.
muhabbet kuşu yavru gelişimi gün gün


Muhabbet Kuşu Yavrusu Gün Gün Gelişimi

Muhabbet kuşu yavrusunun yumurtadan çıktığı 1.Günü

Bebek muhabbet kuşu henüz başını dik tutamaz. Tüm yavru muhabbet kuşu bir misket büyüklüğündedir! Annesinin besleyip beslemediği boynunun altındaki kursağından görebilirsiniz. Bu, onları sindirmeden önce bir "tutma alanı" dır. Yeni yumurtadan çıkmış olduklarında bu "muhabbet kuşunun anne sütü" adı verilen çok ince bir karışımla dişi muhabbet kuşu yavruyu besler.
muhabbet kuşu yavrusu 1 günü


Muhabbet kuşu yavrusunun yumurtadan çıktığı 2 Günü
Hala hala başını kaldırmıyor. Göbek derisinden görebilirsiniz.
muhabbet kuşu yavrusu 2. günü


6 günlük muhabbet kuşu yavrusu
Bebek muhabbet kuşu tüyleri bugün cildin altında çok görünür hale geldi. Gözler bugün de açılmaya başlıyor! Ayrıca çok büyüdü . Başını saniyeler kadar tutabilir ve güçlenmeye başlar ve hareketleri artar.
6 günlük muhabbet kuşu yavrusu


Muhabbet kuşu yavrusunun yumurtadan çıktığı 7 ile 11 Günü
Bugün tüyler daha fazla filizleniyor. Ayrıca kanatların ve başın derinin altında siyah tüyler görebilirsiniz. Yavru muhabbet kuşu şimdi birkaç saniye boyunca başını tutabilir. . Kalın uzun telekler çıkmaya başladı.
7 ve 11 gün muhabbet kuşu yavrusu


15 günlük muhabbet kuşu yavrusu
Bebekler de tüy ve telekler daha fazla çıkıp gelişir ve arka kanatlarındaki ve göğsündeki tüyler gelmeye başlar. Komple vücut tüylerle kaplanır.
Artık bir muhabbet kuşu görüntüsünü alır.
15 günlük muhabbet kuşu yavrusu


Bebek muhabbet kuşunun 28-35. günü
Bebek muhabbet kuşu artık kendilerini besleyecek düzeye gelmişlerdir. Uçuş kanat tüyleri tam uzunluktadır. Renk ve işaretleri ilk tüy değişimlerinden sonraki düzeyde olacağı kadar net ve parlak değildir.Artık yuvadan çıkma yem kırma sürecine girmiştir.
28 ve 30 günlük yavru muhabbet kuşu


Muhabbet Kuşu Yavru Gelişimi Videosu

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Son düzenleme: