Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Hint Bülbülü Evde Salınır Mı

Taha

Moderator
Hint Bülbülü Evde Salınır Mı ?

1679157603135.png

Arkadaşlar Hint bülbülü muhabbet kuşu ya da diğer papağanlar gibi evde salınır mı sorusunu tecrübe ettiğim şekilde anlatmak istiyorum.
Ben Hint bülbülü yetiştirmeye kuzenimden aldığım iki yavru ile başlamıştım. Yavruyken aldığım için eğitilebilir mi diye çok uğraştım. Tabiki bir muhabbet kuşu gibi ele kola rahat gelmiyor. Ancak uzun uğraşlar sonucu en azından benden korkmayacakları hale getirmiştim. Kendi hallerine uçarlarken arada omza kafaya konuyorlardı. Tabiki kendilerini sevdirmiyorlar. Elimden de fazla korkmuyorlardı yakalamak kolay oluyordu o yüzden. Belli bir süre sonra kafesin yolunu öğreniyorlar. Siz birşey yapmasanız bile 1-2 saat sonra sanırım acıktıklarında kafeslerine kendileri giriyordu. Bunu çoğaldıkları zamanda denedim. Tabi süre belli olmuyor Max 3-4 saat görmüştüm. Sürü halinde takılmayı sevdikleri için birbirlerini takip ediyorlar diye düşünüyorum. Hepsi bir süre sonra kafeslerine kendiliğinden giriyor. Tabi bazen 5-10 kuştan illa 1-2 tane yakalayıp katmanız gereken oluyor. Ama salmaktan korkmanıza gerek yok. Arada bir salmanız özellikle kafesiniz yeterli büyüklükte değilse kuşların gelişimi açısından daha sağlıklı olacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi: